Hitit’ten 25 alanda lisansüstü eğitim

Hitit’ten 25 alanda lisansüstü eğitim

Hitit Üniversitesi’nde lisansüstü programlara başvurular başladı.

A+A-

14 Ağustos 2015 tarihinde sona erecek olan Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri Enstitüleri bünyesinde 18 programda tezli yüksek lisans, 7 programda da doktora eğitimi veriliyor. Toplam 25 lisansüstü programda 1.147 öğrencinin lisansüstü eğitim aldığı Hitit Üniversitesi'nin, 20152016 Yılı Güz Dönemi için belirlediği lisansüstü öğrenci kontenjanın ise 391 oldu.

Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde yer alan bölümler şöyle sıralandı: "İktisat, İşletme, Teirih, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Siyaset ve Sosyal Bilimler), Felsefe ve Din Bilimleri, İslam Tarihi ve Sanatları, Temel İslam Bilimleri, Beden Eğitimi ve Spor (19 Mayıs Üniversitesi Ortak Lisansüstü Protokolü ile) yüksek lisans programlarına 50'si yabancı uyruklu toplam 207 öğrenciyi. İktisat, İşletme, Felsefe ve Din Bilimleri, Temel İslam Bilimleri, Beden Eğitimi ve Spor doktora programlarına da 33'ü yabancı uyruklu olmak üzere toplam 81 öğrenciyi kabul edecek.

Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde yer alan Fizik, Biyoloji, Kimya, Kimya Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Matematik yüksek lisans programlarına 16'sı yabancı uyruklu toplam 81 yeni öğrenci kabul edilecek. Makine Mühendisliği, Kimya Mühendisliği doktora programlarına da 5'i yabancı uyruklu toplam 22 öğrenci alınacak.

Programlara başvurular 10-14 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacak olup: başvuru koşulları, kontenjanların dağılımı ve diğer bilgiler ilgili enstitülerin web sayfalarında -Sosyal Bilimler Enstitüsü için http://www.sbe.hitit.edu.tr , Fen Bilimleri Enstitüsü için http://www.fbe.hitit.edu.tr - yer alıyor.

Akit 

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.