1. HABERLER

  2. NUR TALEBELERİ

  3. Hiç kimse Nur talebeleri için bir ölçü teşkil etmez
Hiç kimse Nur talebeleri için bir ölçü teşkil etmez

Hiç kimse Nur talebeleri için bir ölçü teşkil etmez

Kavuştu, "Mevkii, maddî veya manevî makamı, şöhreti, ünvanı ne olursa olsun, hiç kimsenin indî tevilleri Risale-i Nur talebeleri için bir ölçü teşkil etmez" dedi

A+A-
Çorum eski milletvekili  Ali Yüksel Kavuştu, "Mevkii, maddî veya manevî makamı, şöhreti, ünvanı ne olursa olsun, hiç kimsenin indî tevilleri Risale-i Nur talebeleri için bir ölçü teşkil etmez" dedi.
 
Kerebigazi Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti ve Adam-Der’in ortaklaşa düzenlediği söyleşiye konuşmacı olarak katılan Kavuştu, Risale-i Nur Hizmeti ve siyaset üzerine açıklamalrda bulundu.
 
Kavuştu, şunları söyledi:
 
“Risale-i Nur’un hizmet esasları içinde Bediüzzaman Hazretlerinin en fazla üzerinde durduğu ve büyük bir hassasiyetle riayet etmeyi ders verdiği husus, bu hizmetin sadece ve sadece iman hizmetinden ibaret olduğudur. Bediüzzaman Said Nursî gibi, onun talebeleri de siyasî tarafgirliklerden uzak durmakta ve bu iman ve Kur’ân hizmetine hiçbir siyasî tarafgirlik gölgesi düşmemesi için azamî itina göstermektedirler. 
 
"Risale-i Nur talebeleri, hizmetin prensiplerini kaynağı Kur’an ve Hadisten ibaret olan Risale-i Nur’dan ve onun müellifi olan Bediüzzaman Said Nursî’den alır. Mevkii, maddî veya manevî makamı, şöhreti, ünvanı ne olursa olsun, hiç kimsenin indî tevilleri Risale-i Nur talebeleri için bir ölçü teşkil etmez. Risale-i Nur memleketimizin ve dünyanın en buhranlı dönemlerinden geçerek bugünkü muzaffer konumuna ulaşmışsa, Bediüzzaman Hazretlerinin büyük bir hassasiyetle muhafazasına çalıştığı ‘hizmet düsturları’ sayesinde bu mümkün olabilmiştir.”
 
Çorum Haber

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
3 Yorum