Havalimanı konut fiyatlarını beş misli artırdı

Havalimanı konut fiyatlarını beş misli artırdı

Antalya Gazipaşa ilçe merkezi ve Denizyolu çevresinde yer alan arsa satışlarına talep artarken, fiyatlarda da gözle görülür bir yükseliş oldu.

A+A-

Gazipaşa'da bundan 5 yıl önce konutlar 50 bin lira iken, şu an aynı konut 150 bin liraya satılıyor. 5 yıl önce metrekare başına 500-600 lira istenen arsalar için bugün bin 500-2 bin lira civarında fiyat talep ediliyor.

Gazipaşa Havalimanı'nın gelişmesi ile bölgedeki birçok konut ve arsaya olan talep fiyatları da ikiye katlandı. Ulaşım ağının en önemli faktörü olan havayolu sektörüyle büyük yükselişe gecen Gazipaşa, yatırımcıların hedefi haline geldi.

Gazipaşa Havalimanı'nın faaliyete geçmesiyle, özellikle, merkez ve Denizyolu'nda arsa ve daire fiyatları yükselişe geçti. En ilginç istatistik ise havalimanına yakın olan bölgelerin satışlannda artış olmaması oldu.

Havalimanının bulunduğu Kâhyalar bölgesindeki satışlarda hareketlilik yaşanmadığı öğrenildi. Havalimanı çevresinde bulunan tarla vasfındaki parseller 60-70 bin liradan satılırken, Denizyolu'nda 400-500 metrekare parseller 250 bin liradan satılıyor. Merkezde ise 400 metrekare bir parsel 150 bin lira değerinde bulunuyor.

Denizyolu'nda 2. el bir daire 120-130 bin liradan satılırken, sıfır bir daire ise 250 bin liradan satılıyor. Denizyolu'nda bir dönüm 2. parsel arsanın metrekaresi 600 lira iken, 1. parselde metrekaresi ise bin 300 lira.

Koru Mahallesi'nde ise deniz manzaralı bir konuta 200-400 bin liradan sahip olunabiliyor. Öte yandan Macar, Çobanlar, Beyrebucak gibi bölgelerde muz serası için tanm arazilerine yoğun talep olduğu öğrenilirken, arazinin dönümü 60-100 bin lira arasında değişiklik gösteriyor.

Akit 

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.