Hastanede yatan hastaları Hastalar Risalesi ile tanıştırdılar

Hastanede yatan hastaları Hastalar Risalesi ile tanıştırdılar

Van’daki Keyfe Kâfi İlim ve Kültür Derneği tarafından hastalara Hastalar Risalesi hediye edildi

A+A-

Van Keyfe Kâfi İlim ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Van Bölge eğitim ve Araştırma Hastanesi ile YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi’ndeki hastaları ziyaret ederek Risale-i Nur hediye ettiler. 

İki günde yaklaşık bin 200 Risale-i Nur dağıttıklarını belirten dernek başkan yardımcısı Zeyd Bakan, şunları söyledi:

“Risale-i Nur üzerinden sohbetler yapan, özellikle gençleri hedef kitle olarak gören ve bu manada gençlerle buluşan bir derneğiz. Dernek olarak elimizden geldikçe toplumun manevi yaralarına bir merhem olabilmeyi arzuluyoruz. Bu arzumuzdan yola çıktık. Bu arzu adına 2013 yılında ‘Keyfe Kâfi’ adında dernek kurduk. Burada yaptığımız bütün çalışmaları gönüllülük esasına göre yürütüyoruz. 

"Bugün yaptığımız bu projede, hastaların içinde bulunduğu bu zor günlerde yalnız bırakılmaması gerektiğine inanıyoruz. Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri’nin 25 deva şeklinde yazdığı ‘Hastalar Risalesi’nin hastalarımıza sabır ve moral getirmesini temenni ederek böyle bir projeyi başlattık. Bu proje kapsamında Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezi’nde yatmakta bulunan toplamda bin hastamızı ziyaret ederek bin 200 adet ‘Hastalık Bir Definedir’ adlı ‘Hastalar Risalesi’ dağıttık. 

"Bu risalelerde daha çok hastalığı bir dert olarak değil de kişinin Rabbine yakınlaşmasına vesile olduğunu vurgulayan Bediüzzaman Said Nursi, bu eserleri neşir ederek topluma büyük bir ilaç armağan etmiştir. Bizler de üzerimize düşeni yaparak gerçek sahiplerine ulaştırdık. 

"Bundan sonraki projelerimiz arasında cezaevinde bulunan vatandaşlarımıza, manevi destek vermek amacıyla böyle etkinliklerimiz olacaktır. Ayrıca, huzurevinde bulunan yaşlılarımız için de farklı projelerimiz bulunmaktadır. Zamanla bu tür projelerimizi hayata geçireceğimizi temenni ediyoruz. Tekrar burada yatmakta olan hastalarımıza Allah’tan acil şifalar diliyorum.’’

iha

 

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
1 Yorum