Harp ve vazife malüllerine ek ödeme müjdesi

Harp ve vazife malüllerine ek ödeme müjdesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 2013 yılına ait ek ödeme (tütün ikramiyesi) tutarlarının 30 Ocak 2014 tarihi itibariyle hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacağını açıkladı.

A+A-

Çelik, emekli, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alanların maaşlarına ait zam farklarının da Şubat ayında ödeneceğini bildirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 2013 yılına ait ek ödeme (tütün ikramiyesi) tutarlarının 30 Ocak 2014 tarihi itibariyle hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacağını açıkladı. Çelik, emekli, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alanların maaşlarına ait zam farklarının da Şubat ayında ödeneceğini bildirdi. Bakan Çelik, yaptığı açıklamada, harp veya vazife malullüğü aylığı üzerinden aylık bağlananlara ve dul ile yetim aylığı alanlara müjde verdi.

BANKA HESAPLARINA VE PTT'YE YATACAK

Çelik, harp veya vazife malullüğü aylığı üzerinden aylık bağlananlara bunlardan tekrar çalışmaya başlamaları sebebiyle maaşları kesilenlere ve harp veya vazife malulü olup aylık bağlanmadan sınıf veya görev değiştirerek çalışmaya devam edenlere ödeme yapılacağını belirtti. Çelik, ödemelerin hak sahiplerinin banka hesaplarına veya PTT merkezlerine gönderilerek 30 Ocak 2014 tarihinde ödeneceğini kaydetti. Bu kapsamda 51 bin 787 kişiye toplam 74 milyon 271 bin 303.21 TL ek ödeme yapılacağını söyleyen Faruk Çelik, ödemelerin, maluliyet dereceleri ve maluliyet göstergelerine göre bin 693,96 TL ile 3 bin 79,92 TL arasında değiştiğini bildirdi.

2014 YILI ZAM FARKLARI ŞUBAT'TA HESAPTA

Çelik, ayrıca 2014 yılı emekli, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alanların maaşlarına ait zam farklarının da 1 Ocak 2014 tarihinden geçerli olmak üzere, 1 Şubat 2014 tarihinden itibaren ilgililerin aylık almakta oldukları günlerde ödeneceğini açıkladı. Bu kapsamda 1 milyon 960 bin 105 emekli bulunuyor.

Yeni şafak

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.