Hapiste okuduğu Kuran adını dünyaya duyurdu

Hapiste okuduğu Kuran adını dünyaya duyurdu

Malezya’da pasaportunun süresi dolduğu için tutuklanarak 6 ay hapiste kalan Hafız Yakup, hapiste bulunduğu sürede okuduğu Kur’an’ı Kerim ile adını geniş kitlelere duyurdu.

A+A-

Malezya'da yaşayan Hafız Yakup, hapiste okuduğu Kur'an videosu ile tanındı. Miraç geçesi programında Kur'an okuması için aldığı davet üzerine Kelantan eyaletine giden ve pasaportunun süresi dolduğu için program dönüşü gözaltına alınana Yakup, 6 ay hapiste kaldı. Yakup'un, hapiste kaldığı süre boyunca Kur'an'ı Kerim ayetlerini okuduğu anlar amatör kamera tarafından kaydedildi. Sosyal medya üzerinden yayınlanan görüntüler kısa sürede izlenme rekorları kırarken, Yakup, başta Avrupa olmak üzere birçok ülkeden davetler aldı. Kamboçya'da dünyaya gelen ve 5 yaşındayken ailesi ile birlikte Malezya'ya gelen Yakup, o günden itibaren medrese eğitimi aldığını ifade etti. Yakup, Malezya dışında Potani bölgesinde de medrese ve Kur'an eğitimi aldığını bildirerek, “Hapiste okuduğum Kur'an'ın bu kadar duyulacağını tahmin etmemiştim. Bunun nasıl olduğunu anlamadım ve halen inanamıyorum" dedi.

5 yaşında Kuran eğitim almaya başladı
Hapiste bulunduğu sürenin de bir sınav olduğunu sözlerine ekleyen genç Hafız, “Elhamdülillah her sınav içinde bir hayır vardır. Hapiste olduğum sürece bana kötü davranmadılar ve bu sürede imamlık yaptım. Tebliğde bulundum ve birçok mahkuma yol göstermeye çalıştım. Allah'a binlerce kez şükrediyorum ki hapiste olduğum sürece ben imanımın arttığını hissettim. Kur'an'ın güzelliklerinden biriside budur. Allah kendi kitabına yakın olanın derecesini yükseltir ve insanlar içinde üstün kılar. Ben 5 yaşındayken Kur'an eğitimi almaya başladım ve hiç bırakmadım. 13 yaşındayken bütün Kur'an'ı ezberleyerek hafız oldum" açıklamasını yaptı.
“Cumhurbaşkanı Erdoğan, Müslüman ülkelere büyük yardımlarda bulunuyor"
Yakup, hafız olmasının büyük bir nimet olduğunu belirterek, “Kur'an okumaya başladığımdan beri Allah beni güzel bir ses ile nitelendirdi. Müslüman olan veya olmayan çok insana ulaştım. Bu nimeti insanları daha da yaklaştırmak için kullanabilirim inşallah. Türk halkına büyük bir saygı duyuyorum. Onlar din adına ve mazlum halk adına büyük icraatlarda bulunuyorlar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Müslüman ülkelere büyük yardımlarda bulunuyor ve bu uğurda çok çalışıyor. İnsanların sorunlarını önemseyip yardım etmek istiyor. Ümit ederim ki fakirlik ve din meseleleri yüzünden ezilen Kamboçya halkına da onun yardım eli uzanır. Şu an hapiste suçsuz yere bulunan Mısır Cumhurbaşkanı Mursi için dua ediyorum" ifadelerini kullandı.
 
IHA

 

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.