Hamas: Aksa ve Hz. İbrahim Camii'nin basılması halkımıza karşı dini savaştır

Hamas: Aksa ve Hz. İbrahim Camii'nin basılması halkımıza karşı dini savaştır

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), binlerce yahudi yerleşimcinin El-Halil şehrine ve Hz. İbrahim Camii'ne baskın düzenlemesinin ve Mescidi Aksa'da meydana gelen olayların, Filistin halkını hedef alan bir savaş olduğunu dile getirdi.

A+A-

Hamas sözcüsü Fevzi Berhum, gerçekleştirilen bütün bu baskınların işgal rejiminin Filistinlilere ve onların kutsal mekânlarına yönelik olarak yönlendirdiği, buraların kimliğini silmeyi ve yahudileştirmeyi amaçlayan bir dinsel savaş olduğunu dile getirdi.

Fevzi Berhum yaptığı açıklamada, bu kesintisiz düşmanlıklar karşısında Filistin halkının bütün mensuplarının ve oluşumlarının harekete geçerek, işgale ve onun yerleşimci gruplarına karşı durmaları gerektiğini ifade etti.

Berhum, işgale ve yerleşimcilere karşı gerçek bir savaş verilmesi, kutsal mekânların savunulması ve her ne kadar fedakârlık yapmayı gerektirse de buraların korunması çağrısı yaptı.

Siyonist işgale karşı zorlayıcı kararların alınamamasının, onunla ilişkilerin normalleştirilmesi için yarış yapılmasının, Filistin halkının ve kutsal yerlerinin korunması, direnişinin güçlendirilmesi konusunda kusur edilmesinin işgalciye suçlarını ve ihlallerini artırma cüreti verdiğini belirtti.

İLKHA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.