Güney Kore "drone ordusu" kuruyor

Güney Kore "drone ordusu" kuruyor

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Nam Yeong-shin, Güney Kore'nin yakında robot tabanlı bir savaş sistemi geliştirmek istediğini söyledi. Bu sisteme drone ordusu da dahil edilecek.

A+A-

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Nam Yeong-shin, Güney Kore'nin yakında robot tabanlı bir savaş sistemi geliştirmek istediğini açıkladı.

Yeong-shin, 'dronebot' adı verilen sistemin gelecekte ordularının temel yapı taşlarından birisi olacağını belirtti.

Güney Kore ordusu, gelişmiş muharebe sistemini devreye sokmak için ilk hedef olarak 2030'u işaret etti. Ardından drone'lu sistemler de bu orduya entegre edilecek.

Çalışmaların da hızlandırılacağını söyleyen Orgeneral Nam Yeong-shin, “Drone bot savaş sistemi, gelecekte ordunun temel yeteneklerinden biri olacak. Hükümet, ilgili endüstriler ve akademik çevre ile yakın iş birliği içinde erken konuşlandırılması için daha fazla çaba göstereceğiz.” dedi.

Geçtiğimiz yıl aralık ayında, Güney Kore ordusunun önümüzdeki üç ila altı ay içinde test edilecek ve farklı ihtiyaçlara yönelik drone modelleri sipariş ettiği belirtiliyor.

2018 yılının eylül ayında ilk drone savaş birimini kuran Güney Kore, Dronebot savaş sistemi projesi ile gelecekte bilim ve teknoloji alanında ön saflarda yer almak istiyor.

İLKHA

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.