Görme engelli çift Kuran-ı Kerim yazarak geçimini sağlıyor

Görme engelli çift Kuran-ı Kerim yazarak geçimini sağlıyor

Endonezya'da yaşayan görme engelli bir çift, engelliler için geliştirilen özel bir daktilo yardımıyla Kuran-ı Kerim yazıyor ve geçimini bu şekilde sağlıyor.

A+A-

Doğu Java bölgesinin başkenti Surabaya'da yaşayan görme engelli çift, hem geçimlerini sağlamak hem de kendileri gibi görme engelli insanların okuyabilmesi için Kuran-ı Kerim yazıyor.

Doğuştan görme engelli olan Suharto ve Anik İdrawati, Kuran-ı Kerim yazmak için kabartma alfabesi ile yazan özel bir daktilo kullanıyor. İdrawati çifti, bir hafta içinde iki cüz bitirebiliyor, her cüzü yaklaşık 6 dolara satıyor.

Kuran-ı Kerim yazmaktan çok mutlu olduğunu belirten Anik İdrawati, "Kocamla Kuran-ı Kerim öğrendikten sonra böyle güzel bir işe girip hem görme engelli insanlara hizmet edebileceğimizi hem de geçimimizi sağlayabileceğimizi düşündük" dedi.

İdrawati, "Ben Kuran-ı Kerim cüzlerini yazarken, kocam kontrol ediyor ve yanlışlarımı düzeltiyor. Çok şükür şimdiye kadar yanlışım çıkmadı" diye konuştu.

Görme engelli insanlar için Kuran-ı Kerim okumanın kolay olmadığını söyleyen İdrawati, "Bu iş gerçekten dikkat isteyen bir iş ama insanın istedikten sonra başaramayacağı hiçbir şey yok" ifadesini kullandı.

Kuran-ı Kerim okumayı Surabaya Görme Engelliler İslam Eğitim Vakfı'nda öğrenen çift, kutsal kitabı yazmak istediklerini belirtmeleri üzerine vakıftan büyük destek aldıklarını ve kendilerine bu iş için kullandıkları özel daktilonun hediye edildiğini belirtti.

timeturk

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.