Google 100 bin kişiye burs verecek

Google 100 bin kişiye burs verecek

Teknoloji devi sertifika programı ile 100 bin kişiye burs verecek.

A+A-

Google veri analizi, proje yönetimi ve kullanıcı deneyimi tasarımı konularında üç yeni online sertifika programı açtığını duyurdu.

CNBC'nin haberine göre sertifika programları Google çalışanları tarafından hazırlanıyor ve eğitimleri de onlar veriyor. Programlar ayrıca üniversite diploması gerektirmiyor ve 3 ile 6 ay arasında tamamlanabiliyor.

Kurslar ayrıca Coursera platformu üzerinden sağlanıyor.

Öte yandan, Google tüm sertifikaları şirketteki ilgili pozisyonlar açısından dört yıllık üniversite diplomasına eşdeğer kabul edeceğini söylüyor.

Grow with Google (Google ile büyü) ve Google for  Startups (Girişimler için Google) programlarını yöneten Google’ın başkan yardımcısı Lisa Gevelber, “Bu Google için gelir getirici bir şey değil. Coursera platformuna ödenen aylık 49 dolarlık ufak bir ücret söz konusu fakat kursları almak isteyen herkesin bu fırsata sahip olabileceğini temin etmek istiyoruz” diye belirtiyor.

Teknoloji devi bu sertifika programlarından herhangi birine kayıtlı kişiler için 100 bin ihtiyaca dayalı burs sağlamayı taahhüt ediyor. 

Gevelber, Google’ın veri analizi, proje yönetimi ve kullanıcı deneyimi tasarımı konularında belirli alanları seçtiğini çünkü bunların “daha çok gelişmeye ve yüksek maaşlı kariyerlere” olanak tanıdığını söyledi.

Gevelber şu ifadeleri kullanıyor:

"Üniversite diplomalarının tonlarca faydası olsa da bunlar herkese açık değil. Ve üniversite diplomasının yokluğunun ekonomik istikrar açısından bir engel teşkil etmemesi gerektiğine inanıyoruz.

Google, 2018’de bilgi teknolojilerine ilgi duyanlar için benzer bir sertifika programı başlatmıştı. Google bu programa kaydolanların yüzde 58’inin siyahi, Latin, kadın veya gazi olduğunu ve bu kişilerin yüzde 45’inin yılda 30 bin dolardan daha az kazandığını söyledi. 

Independent Türkçe

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.