Gazze Vakıflar Bakanlığı, İslam Ülkelerini uyardı

Gazze Vakıflar Bakanlığı, İslam Ülkelerini uyardı

Gazze Vakıflar ve Din İşleri Bakanlığı, İsrail'in Kudüs'te 708 yeni Yahudi yerleşim birimi inşa etme konusunda İslam ve Arap ülkelerini uyardı.

A+A-

Gazze Vakıflar ve Din İşleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İsrail'in Kudüs'te 708 yeni Yahudi yerleşim biriminin yapmasına engel olunması istendi. Açıklamada, İslam ve Arap devletleri bu konuda duyarlı olmaya davet edildi.
 
İsrail hükümetinin Kudüs'te yerleşimci Yahudilere yönelik konut yapılması için yeni ihalenin açıldığı bildirilen açıklamada, Kudüs'te yeni inşaatların yapılması ve buna karşı çıkan Filistin halkının haksız ve hukuksuz bir şekilde tutuklanmasının uluslararası hukuka aykırı olduğu belirtildi.
 
İsrail'de yayın yapan 10 televizyonunda Doğu Kudüs'te 708 yeni Yahudi yerleşim biriminin yapılacağı duyurulmuştu.
 
İsrail ile Filistin barış müzakereleri, İsrail'in Batı Şeria ve Kudüs'teki yerleşim faaliyetlerini durdurmayı reddetmesi üzerine 2010 yılının ekim ayında kesilmiş, daha sonra ABD'nin aracılığıyla geçen yıl temmuz ayında tekrar başlamıştı. İsrail'in Filistin topraklarındaki yerleşim faaliyetleri, barış sürecinin önündeki en büyük engel olarak gösteriliyor.

AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.