Gazze Şeridi de Rusya'ya bağlansın

Gazze Şeridi de Rusya'ya bağlansın

Rusya'nın Sesi Radyosu'na konuşan Gazze Şeridi'nde yaşayan Rusya vatandaşı N.'nin, Kırım'ın Rusya'ya bağlanmasının ardından, Gazze Şeridi'nin de Rusya'ya bağlanması için bir inisiyatif başlattığını söyledi.

A+A-

Haberinde Gazze Şeridi'nde çoğu kadın 50 bin Rus vatandaşının yaşadığını belirten radyo, öncelikle bölgede referandum yapılacağını, bunun için de Başbakan İsmail Haniye ile görüşüleceğini duyurdu.

Girişim grubu üyelerinden Rusya vatandaşı N. yaptığı açıklamada, “Moskova, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, vatandaşlarını koruyacağını söyledi. Ancak uzun süredir İsrail'in biz ve çocuklarımıza yönelik tehdit koşullarında yaşıyoruz. Dökme Kurşun Harekâtı sırasında birkaç Rusyalı kadın öldürüldü. İsrail ablukası bizi yaşam mücadelesi vermeye zorluyor. Son zamanlarda bu ablukaya Mısır'da da katıldı” dedi.

Rusya'ya başvurma fikrini anlatan N., ABD ve Batı'nın modern siyasi hayatta yürürlüğe koyduğu kuralların aslında sadece, güçlünün haklı olduğu “orman kanunlarının” bir türevi olduğunu vurguladı. Zayıf Filistin'in, çeşitli biçimleri olan "Siyonist" zulme karşı koyamadığını ifade eden Rus asıllı Filistinli aktivist, Gazze Şeridi'nin Rusya'nın bir parçası olması durumunda, burada sağlam, iyi donatılmış sınırlar ve nükleer dahil modern silahların olacağını kaydetti. N, bu durumda İsrail”in ve Mısır cuntasının Filistinlilerle tamamen farklı bir şekilde konuşacağını belirtti.

Referandum için Ramallah'ın iznine ihtiyaç olmadığını söyleyen N., Filistin Başkanı Mahmut Abbas'ın ve anayasal tarihlerde yeniden seçilmeyen parlamentonun 5 yıldan fazla bir süredir gayri meşru olarak çalıştığını iddia etti.

Cihan

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.