1. HABERLER

  2. NUR TALEBELERİ

  3. Fırıncı ağabeyden F.Gülen’e: Türkiye’ye gel mahkemede hesap ver
Fırıncı ağabeyden F.Gülen’e: Türkiye’ye gel mahkemede hesap ver

Fırıncı ağabeyden F.Gülen’e: Türkiye’ye gel mahkemede hesap ver

15 Temmuz darbe girişiminin baş sorumlusu Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen’e Nur Cemaati’nin önemli isimlerinden sert tepki geldi

A+A-

Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri’nin son talebelerinden Mehmet Fırıncı, “Allah (cc) Kur’an-ı Kerim’de ‘Kim bir cana kıymamış veya yeryüzünde fesat çıkarmamış birisini öldürürse, bütün insanları öldürmüş gibidir’ buyuruyor. 15 Temmuz’da yüzlerce masum insanı katleden Pensilvanya’daki FETO’nun arkasından gitmek caiz değildir. Yüzlerce insanı katlettiği halde hâlâ utanmadan konuşuyor. Bu haksızlıkların, bu zulümlerin, bu cinayetlerin sorumlusu Fetullah Gülen’dir. ‘Elhamdülillah Müslümanım’ diyen herkesin aklını başına alarak Pensilvanya’da bir sarayda keyif yapan kişinin arkasından gitmeyi bırakmalıdır. İnsanları, devletine, milletine düşman ederek fitne çıkaran bir kişinin arkasından gitmeyi bırakmalıdır. Pensilvanya’daki şahıs da hâlâ utanmadan konuşup duruyor ve haksızlığa uğradığını iddia ediyor. Gerçekten haksızlığa uğramış olduğunu düşünüyorsan Türkiye’ye gel ve mahkemede hesap ver” diye konuştu.  

GÜLEN BİR HAİNDİR

Risale-i Nur’a ve bu vatana 15 Temmuz ihanetinden sonra ihanetini gerekçe göstererek FETÖ’de çok büyük bir kopuşun yaşandığını belirten Nur Cemaati’nin öncülerinden ve Manisa İlim Kültür Vakfı Başkanı Ali Katıöz, “FETÖ’nün üst yönetiminde olan hainler çetesi var ve bu hainler çetesinin ıslah olacağı kanaatinde değilim. Hain FETO, bütün mukaddeslerimizi kirletti. Gülen, bugün yaptıklarının aynısını geçmişte de yaptı. 70’li ve 80’li yıllarda Fetullah Gülen, çok basit meselelerden bugün yaptığı gibi kaçmıştır. Gülen, kendi adamlarına geçmişte de zulüm yaptırdı bugün de zulüm yaptırıyor. Kendisi ise Pensilvanya’da keyif çatıyor. Ben bu adamı çok yakından tanıyorum. Fetullah Gülen, bir haindir. Gülen’in vatanı, milleti ve bayrağı yok, olsaydı böyle yapmazdı” diye konuştu.  

ÜST AKIL CIA, GÜLEN’E MORAL AŞILAMIŞ

Terör örgütü FETÖ’nün elebaşı Fetullah Gülen’in 15 Temmuz sonrasında yaptığı konuşmalara yönelik dikkat çeken değerlendirmelerde bulunaneski imam Said Alpsoy, “15 Temmuz sonrasındaki ilk günlerde Fettullah Gülen’in ruh hali tıp fakültelerinde ‘örnek vaka’ olarak gösterilebilecek bir depresyon içerisindeydi. Fakat sonraki dönem ve bugünkü Gülen’in ruh haline baktığımızda CIA ve diğer derin güçlerin kendisine çok ciddi bir moral aşılaması yaptığını görüyoruz. CIA ve diğer üst aklın derin güçleri tarafından Türkiye’ye yönelik yeni bir plan dizayn ederek Gülen’e ihale edilmiş. Gülen’in bundan sonrasına dönük çok ciddi bir fitne planı var. CIA’nın ve diğer derin güçlerin kendisine verdiği destekle Gülen’in moralini düzeltmiş. ’15 Temmuz olmadı, biz bu işten vazgeçiyoruz’ demiyorlar ve yeni bir kumpas hazırlıyorlar. Bu nedenle devletimiz dikkatli olmalıdır” şeklinde konuştu. 

Kaynak: Mehmet Özmen-Yeni Akit

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
3 Yorum