Fındık üretimine destek

Fındık üretimine destek

Ordu Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Musa Sağlam, Ordu'da bulunan fındık üreticisine yarın itibariyle 17 milyon 665 bin 344 TL mazot ve gübre destek ödemelerinin yapılacağını.

A+A-

Ordu Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Musa Sağlam, Ordu'da bulunan Fındık üreticisine yarın itibariyle 17 milyon 665 bin 344 TL mazot ve gübre destek ödemelerinin yapılacağını söyledi.

İl Müdürü Musa Sağlam, Türkiye'de kayıtlı en fazla çiftçinin Ordu'da bulunduğunu ifade ederek, "Bakanlığımız tarafından 115 bin 824 Fındık üreticisine yarın itibariyle 17 milyon 665 bin 344 TL gübre ve mazot desteği verilecektir. Ödemeler 5 gün içerisinde TC numaraları esas alınarak Ziraat Bankası şubelerinden yapılacaktır. Bakanlığımız üreticimize her zaman destekçi olmaya devam ediyor. Mart ayından itibaren üreticilerimiz fındık bahçelerine gübre atacaklar. Bu destek üreticilerimize büyük ölçüde faydalı olacaktır. Üreticimize bu destek ücreti hayırlı olsun" diye konuştu.

ZİRAAT BANKASI CUMARTESİ VE PAZAR GÜNÜ HİZMET VERECEK

Öte yandan Ziraat Bankası Ordu Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Bankamız ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile yapılan protokol gereğince, Mazot, Gübre Destekleme Ödemeleri TC kimlik numaralarının son haneleri 0, 9 olanlar yarın, 2, 7 olanlar cumartesi-pazar, 3, 6 olanlar Salı, 4,5 olanlar ise Çarşamba günü olabilecek. TC kimlik numarasının son hanesi 0-9, 1-8 , 2-7 olan üreticilere cumartesi ve pazar günü Akkuş, İkizce, Aybastı, Kabataş, Kabadüz, Çamaş, Korgan, Çatalpınar, Kumru, Fatsa, Ordu, Perşembe, Gölköy, Gülyalı, Ulubey, Gürgentepe, Ünye şubeleri sabah 09.00 ile 17.30 saatleri arasında hizmet verecektir. TC kimlik numarasının son rakamı 3-6 olan müşterilere salı gününden, 4-5 olan müşterilere ise Çarşamba gününden önce ödeme yapılmayacaktır" ifadelerine yer verildi.

Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.