Filistinli öğrenciler YÖK burslarından yararlanacak

Filistinli öğrenciler YÖK burslarından yararlanacak

YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç ile Filistin'in Ankara Büyükelçisi Mustafa görüşmesinde, Filistin uyruklu öğrencilerin YÖK burslarından yararlanmasını sağlayacak "Mutabakat Zaptı" ve "Uygulama Protokolü" üzerinde fikir teatisinde bulundu.

A+A-

Yükseköğretim Kurulu (YÖKBaşkanı Prof. Dr. Yekta SaraçFilistin'in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa ile görüştü.

YÖK'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, Saraç ile Mustafa görüşmede, Filistin Eğitim ve Yüksek Öğretim Bakanı Sabri Saidam tarafından imzalanan "Türkiye Cumhuriyeti Yükseköğretim Kurulu ile Filistin Devleti Eğitim ve Yükseköğretim Bakanlığı Arasında Yükseköğretim Alanında İş Birliğine Yönelik Mutabakat Zaptı" ve "Uygulama Protokolü" üzerinde fikir teatisinde bulundu.

Mutabakat kapsamında, iki ülkenin yükseköğretim kurumları arasındaki iş birliğinin kurumsal çerçeveye oturtulması ve Filistin uyruklu öğrencilerin "YÖK burslarından yararlanması" sağlanacak. Türkiye'de eğitim görecek Filistinli öğrenciler, mezuniyetleri sonrası mecburi hizmet esasına dayalı olarak kendi ülkelerinde istihdam edilecek.

Görüşmede ayrıca iki ülke arasında yükseköğretimde iş birliğinin her alanda artırılması konusunda fikir birliğine varıldı.

AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.