Fethullah Gülen'in SSK bilgileri şoke etti

Fethullah Gülen'in SSK bilgileri şoke etti

FETÖ/PDY iddianamesinde FETÖ lideri Fethullah Gülen'in sigorta kayıtları da yer aldı. Kayıtlara göre, Gülen'in 2002 yılında depocu olarak sigortalı gösterildiği evraklardaki 3 imza da sahte çıktı.

A+A-

ANKARA’da hazırlanan FETÖ/PDY çatı iddianamesinde Fetullah Gülen’in SSK incelemesi yer aldı.

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınan verilere göre Gülen ilk kez 01 Ağustos 1959 tarihinde sigortalı olarak işe başladı. 30 Kasım 1961 tarihine kadar 2 yıl 4 ay çalıştı. 2 Aralık 1961 günü sigortası tekrar başlayıp 23 Ekim 1961 günü kesildi. Yani 1 yıl 11 ay 23 gün çalıştı. 01 Ağustos 1964 günü sigortanın tekrar başladığı ve 31 Mart 1981 günü sona erdiği ve toplam çalıştığı gün sayısının 20 yıl 11 ay 23 gün olduğu da iddianamede yer aldı.

DİYANET 20 YIL SİGORTASINI ÖDEMİŞ

Gülen’in bu 20 yıllık sigortasının Diyanet İşleri Başkanlığı’ndaki ‘imam-müezzin’ gibi görevleri nedeniyle yatırıldığı belirtildi.
 
KARDEŞİNİN MATBAASINDA ‘İŞÇİ’ GÜLEN

Sosyal Sigortalar Kurumu kayıtlarına göre; Gülen Matbaası sahibi Salih Gülen 02 Haziran 1986 günü Fetullah Gülen'in işyerinde sigortalı olarak çalıştığına dair bildirge verdi.

Fetullah Gülen'i Erzurum’daki Gülen Matbaasında 01 Mart 1986 tarihinden Ocak 1990’a kadar ‘işçi’ olarak gösterdi. Gülen’in ‘işçi’ olarak gösterildiği şirketten çıkarılmasının nedeni ise hemen akabinde yaptığı başvuru ile ortaya çıktı.

1990’DA ‘YAŞLILIK AYLIĞI’ BAŞVURUSU

Fetullah Gülen, 30 Ocak 1990 günü yaşlılık aylığı bağlanması için Erzurum Bölge Müdürlüğünün ıslak imzalı dilekçe verdi. İddianamedeki verilere göre 30 Ocak 1990 günü Erzurum Şube Müdürlüğü’ne çalıştığı işyerinden ayrıldığına dair ıslak imzalı beyan kâğıdı sundu.

GÜLEN YERİNE İMZALANMIŞ

Savcılık bu imzalı beyan kağıtlarını da inceledi. Gülen’in imzalı 3 belge sunduğunu belirten savcılık,  “Belgelerin altında 3 farklı ıslak imza bulunmaktadır ve imzaların her biri farklı kişilerin el ürünü olduğu basit bir inceleme ile gözle anlaşılabilmektedir” tespitini yaptı. Yani imzaları Gülen’in yerine başkası attığını iddia etti. 01 Şubat 1990 günü yaşlılık aylığı bağlandı. Bu tarihten itibaren Fetullah Gülen'in SSK'dan yaşlılık aylığını aldığı iddianamede belirtildi.

YURTDIŞINDAYKEN TÜRKİYE’DE ‘DEPOCU’ OLARAK İŞE GİRMİŞ

Gülen’in sigorta serüveni kendisi yurtdışındayken de devam etti. 1999 yılında ABD’ye giden Gülen’in, Nil A.Ş.’nin deposunda 18 Ekim 2002 günü çalışmaya başladığına dair işe giriş bildirgesi verildi.

İMZALAR YİNE SAHTE

O tarihte yurt dışında bulunan Fetullah Gülen'in bu işyerinde çalışmadığının bilinmesi nedeni ile Teftiş Kurulu Başkanlığı konuyu soruşturup inceledi. İnceleme sonucunda Gülen’in sigorta girişi iptal edildi. Sigorta için verilen evrakta yer alan imzanın da Gülen’e ait olmadığı tespit edildi.

MAAŞI ERZURUM ATM’DEN ÇEKİLMİŞ

Banka kayıtlarına göre; Fetullah Gülen'e 01 Şubat 1990 tarihinden itibaren yaşlılık aylığı ödenmeye başlandı. Yaşlılık aylıklarını Seyfullah Gülen'in, Fetullah Gülen'in verdiği vekaletnameyi bankadan çektiği, Fetullah Gülen'in hesabına 19 Ocak 2015 günü bin 313 TL maaş ödemesi yatırıldığı, bu ödemenin İzmir'de Atm'den 25 Ocak 2015 günü çekildiği belirtildi.

İnternet Haber

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.