Facebook, iPhone pil sorununu çözdü!

Facebook, iPhone pil sorununu çözdü!

Facebook, iOS uygulamasında pili çabuk tüketen sorunu buldu ve hatta çözdü!

A+A-

Facebook, iOS uygulamasında pili hızla tüketen sorunu buldu ve bu sorunu ortadan kaldıran bir güncelleme yayınladı.

Firma, geçtiğimiz hafta Facebook uygulamasının pili daha hızlı tükettiğine dair iddiaları incelediğini söylemişti. Bugün ise sorunun tam olarak ortaya çıktı. Facebook'tan Ari Grant'ın bir gönderide yazdığına göre ilk sorun, ağ kodundaki "CPU spin'den" kaynaklanmaktaydı. Grant, bu sorunun arabadaki bir çocuğun tekrar tekrar "geldik mi?" diye sormasına benzediğini ve bu tekrarlayan işlemin pil kullanımını artırdığını söyledi.

İkinci sorun ise Facebook'un uygulama içi videoların ses işlemesiyle ilgili. Grant'a göre video izledikten sonra Facebook uygulamasından çıktığınızda ses oturumu, videoyu sessiz izlemeniz halinde bazen açık kalıyordu. Grant'a göre buradaki durum, müzik uygulamasını kapatıp, başka şeyler yaparken müzik dinlemeye benziyor. Ancak burada hata sonucu oluşan durum, sesin devam etmesine izin vermiyordu. Grant, arka planda ses çıkmasa da işlemin uyanık kaldığını ve pili tüketmeye devam ettiğini söylüyor.

Grant, pil sorunlarının Facebook'un konum tabanlı işlevleriyle veya konum geçmişiyle ilgisi olmadığını da belirtti. Yeni güncellemenin bu sorunları gidermesi bekleniyor. Uygulamada pille ilgili başka sorunların olup olmadığı bilinmiyor, ancak Grant, pil kullanımını geliştirme konusunda çalışmalarını sürdürdüklerinin altını çiziyor.

chip

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.