Eyüp Sultan’da ilk iftar

Eyüp Sultan’da ilk iftar

Eyüp Belediyesi tarafından düzenlenen ramazan ayının ilk iftar programında, Eyüp Sultan Türbesinin yanında bulunan Ebussuud İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde binlerce kişi aynı iftar sofrasında buluştu.

Türkiye’den ve dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen çok sayıda kişi, Hazreti Halid Eba Eyüb El Ensari Hazretleri'nin huzurunda iftar açmak ve Eyüp Sultan Camisi'nde teravih namazı kılmak için bir araya geldi.

Dualarla başlayan iftar programında, 3 bin 500 kişi birlikte orucunu açtı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, bu yılki ramazan programlarında, kardeşlik temasını ön planda tutmak istediklerini belirterek, milli beraberlik duygularının pekişmesi dileğinde bulundu.

İftar sofralarının kurulduğu alana sığmayan vatandaşlar da Eyüp Sultan Türbesinin çevresinde belediyenin dağıttığı yemeklerin yanı sıra kendi yaptıkları yemeklerle iftar sofraları kurdu.

Eyüp Meydanında, iftar sofrası kuran vatandaşlardan Fatih Arslan, Eyüp Sultan’a iftar için ilk kez geldiğini ve burada huzurla dolduğunu anlattı.

Arslan", Pendik’te yaşadığımız için sık sık gelmeye fırsat bulamıyoruz. Çocuklarımızı da buradaki manevi ortamı görmeleri için getirdik. Bizi biz yapan manevi değerleri buraya geldiğimizde daha iyi anlıyoruz.” dedi.

AA

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.