"Evlilikte sabır ve sadakat çok önemli"

"Evlilikte sabır ve sadakat çok önemli"

​Evliliğin insan hayatındaki en önemli dönüm noktalarından birisi olduğuna dikkat çeken Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, evlilikte sabır ve sadakatin çok önemli olduğunu söyledi.

Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen Evlilik Okulu eğitimlerine katılan evli ve evlenecek 198 çift, düzenlenen törenle sertifikalarını ve çamaşır makinalarını aldı.

Gaziantep’te Şahinbey Belediyesi, Gaziantep İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Şahinbey Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından birlikte yürütülen proje kapsamında evli ve yeni evlenen çiftler Evlilik Okulu eğitimlerine katılarak eğitim alıyor.

Evlilik Okulu'nu başarıyla tamamlayan evli ve yeni evli çiftlere sertifikaları ile hediyeleri düzenlenen törenle verildi.

Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen sertifika törenine Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlu, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, kurum müdürleri ve kursiyerler katıldı.

Törende bir konuşma yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, uzun süreli evliliklerin karşılıklı anlayışla mümkün olacağına dikkat çekti.

“Evlilikte sabır ve sadakat çok önemli”

Tahmazoğlu, “Evlilik Okulu 2009 yılında başlattığımız ve 10 yıldır da başarıyla devam ettirdiğimiz bir projemiz. Evlilik Okuluna çok önem veriyoruz. Çünkü evlilik insanoğlunun hayatındaki önemli dönüm noktalarından bir tanesidir. İki insan hayatını birleştiriyor. Bu birliktelik hem dünya hem de ahiret hayatını etkileyecek. Dünyada yaşadığı süre boyunca hayatı cennet bahçelerinden bir bahçe veya cehennem çukurlarından birisi olacak. Bu nedenle biz evliliklerde her zaman 5 S kuralını söylüyoruz. Sevgi, saygı, sabır, sadakat ve sorumluluk. Bu 5 kurala riayet edersek evliliğiniz güzel olur diyoruz.” dedi.

Tahmazoğlu, her ay Evlilik Okuluna katılan yeni evlenecek çiftler arasında kura çekerek, bir çifti umreye gönderdiklerini belirterek, “Gençsiniz ve hayatınızın baharındasınız, böyle bir dönemde yeni bir hayata başlıyorsunuz. Uzun süreli evlilik, sabır ve sadakatle oluyor. İnşallah sizlerde nice uzun yıllar birlikte hayatınızı sürdürürsünüz. Evlilikleriniz inşallah hem dünyanızı hem de ahiretinizi kazanmanıza vesile olur. Hepinize iki cihan saadeti ve mutluluklar diliyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından evli ve yeni evli çiftlere sertifikaları ile birlikte ve çamaşır makinası verildi.

Umreye gidecek çiftlerin kurasını Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlu çekerken kurada isimleri çıkan Zeynep Esra Dilan, Efe Oğuzhan Kuş çifti umreye gidecekleri için oldukça mutlu ve heyecanlı olduklarını belirterek, kendilerine bu imkânı veren Tahmazoğlu’na teşekkür ettiler.

İLKHA

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.