Esed'in Suriye'nin geleceğinde rolü olmayacaktır

Esed'in Suriye'nin geleceğinde rolü olmayacaktır

İngiltere Dışişleri Bakanı Hague, SMDK'nın Cenevre-2'ye katılma kararını memnuniyetle karşıladığını belirterek, "Varılacak herhangi bir ortak anlaşmada Esed'in Suriye'nin geleceğinde rolü olmayacaktır" dedi.

A+A-

İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague, Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu'nun (SMDK) Cenevre-2'ye katılma kararını memnuniyetle karşıladığını belirterek, "Varılacak herhangi bir ortak anlaşmada Esed'in Suriye'nin geleceğinde rolü olmayacaktır" dedi.

Hague yaptığı açıklamada, demokratik ve çoğulcu bir Suriye vizyonunu paylaşan herkesin, destek vermek için bir araya gelmesi gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

"SMDK bu zor kararı, rejimin Suriyeli sivillere yönelik devam eden acımasız saldırılarına ve insani yardımın kasti olarak ulaştırılmamasına karşın vermiştir. BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, bu görüşmelerin amacının siyasi bir geçiş süreci üzerinde anlaşma ve krize son verme olduğunu açıkça söylemiştir. SMDK'nın aksine, Suriye rejimi bu amacı hala kabul etmemiştir. Daha önce de birçok kez söylediğim gibi, varılacak herhangi bir ortak anlaşmada Esed'in Suriye'nin geleceğinde rolü olmayacaktır."

AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.