Erzurum Valisi: Kar külfet değil bir nimet

Erzurum Valisi: Kar külfet değil bir nimet

Beyaz rahmet kar için nadiren görülen pozitif bir yaklaşım resmi ağızdan çıktı

Erzurum Valisi Okay Memiş, Palandöken Kayak Merkezi'ndeki otel müdürleri ve turizm sektörü yetkilileriyle bir araya geldi.

Vali Memiş, burada yaptığı konuşmada, Palandöken Kayak Merkezi ile hem Türkiye'de hem de dünyada tanınır bir merkez olma hayallerinin ve hedeflerinin bulunduğunu belirtti.

Erzurum için kış turizminin çok önemli olduğuna işaret eden Memiş, şunları kaydetti:

"Bundan dolayı kendimize bir takım yeni hedefler koyacağız. Her geçen gün daha iyiye gitmek adına ve daha nitelikli hizmetlerle daha tanınır bir Erzurum için çok çalışmalıyız. 2017'deki rakamların üzerine çıkmalıyız. Daha fazla otele ve yatak kapasitesine ihtiyacımız var. Bunun için hizmet kalitemizi yükseltmemiz lazım."

Erzurum'a gelen turistlerin kentten ayrılırken güzel duygular içerisinde ayrılmalarının önemli olduğunu ifade eden Memiş, şöyle devam etti:

"Turistlerin güzel hatıralarla ayrılmalarını sağlayamazsak eğer bir daha gelmezler. Konforlu mekanlar ve kaliteli hizmet olmazsa turist gelmiyor. Önem arz eden bu konuları gözardı etmememiz gerekmektedir. Erzurum ve bölgede çetin bir kış mevsimi yaşanıyor. Kentimiz soğuk ve yoğun kar yağışı yaşanıyor. Ancak biz bu duruma negatif olarak değil pozitif bir algıyla bakmalıyız. Kışın yağan karı külfet olarak değil de bir nimet olarak görmeliyiz. Palandöken Kayak Merkezi, Türkiye'nin en uzun kayak pistine sahiptir. Soğuk olabilir ama biz olaylara dezavantajlı tarafından değil avantaj gözüyle bakmalıyız. Bu durumu fırsata çevirmeliyiz." aa

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.