En önemli ihtiyacımız nitelikli eleman

En önemli ihtiyacımız nitelikli eleman

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu mesleki eğitim konusunda çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Türkiye'nin en önemli ihtiyacı nitelikli elamandır. 3 yılda vermiş olduğumuz eğitim 195 bin kişiye ulaştı. Bunların 135 binini iş sahibi yaptık" dedi.

Kocaeli Sanayi Odası'nın başarılı sanayi kuruluşlarını ödüllendirmek amacıyla bu yıl 8'incisini düzenlediği 'Sektörel Performans Değerlendirme Ödülleri' sahiplerini buldu.

Başiskele'de bulunan bir otelde düzenlenen ödül törenine TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kocaeli Vali Yardımcısı Osman Sarı, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Sami Çakır, sanayici ve işadamları katıldı. Törende konuşan Rifat Hisarcıklıoğlu dünyanın en büyük sorunun işsizlik olduğunu söyleyerek, "Bugün dünyanın en önemli sorunu işsizlik. Gelişmiş bazı ülkelerde bu oran yüzde 60’lara çıkmakta. Dünyada bu oranın en düşük olduğu ülke Almanya. Bu ülkelerde kamu ve özel sektör ortak bir şekilde gençlerin eğitimini birlikte üstleniyor" dedi. 

Türkiye'nin en önemli ihtiyacının nitelikli eleman olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, "Önümüzdeki dönemde Türkiye’nin en önemli ihtiyacı nitelikli elemandır. Bu kapsamda inşallah hükümetimiz de bunu programına koyduğuna göre önümüzdeki 4 yılda bunun yürürlüğe girdiğini göreceğiz. TOBB olarak biz de mesleki eğitim konusunda elimizi taşın altına koyduk. İhtiyacımız olan nitelikli eğitimi gerçekleştirmek için bir çok kurumun ortaklığıyla çalışıyoruz. Özellikle bu kapsamda son 3 yılda vermiş olduğumuz eğitim 195 bin kişiye ulaştı ve bunların 135 binini iş sahibi yaptık" diye konuştu. 

Hisarcıklıoğlu konuşmasının ardından protokol üyeleri ile birlikte firmaların temsilcilerine ödüllerini verdi.

DHA

 

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.