Emniyet'ten 155 SMS hattı açıklaması

Emniyet'ten 155 SMS hattı açıklaması

Emniyet yetkilileri 155 SMS Servisi'nin hayata geçirilmesiyle ilgili bir açıklama yaptı.

A+A-

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılanı açıklamada 1 Şubat'tan itibaren hizmete giren 155 SMS ile ilgili en fazla talebin engelli vatandaşlardan geldiği belirtildi. Gönderilen SMS'lerin ücretsiz olduğu belirtilen açıklamada, ilk aşamada geri dönüş yapılmayacağı için ihbarlarla ilgili tüm detayların yazılmasını istendi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada emniyet teşkilatının hizmet sunduğu en önemli alanlardan birisinin 155 Polis imdat Acil Çağrı Merkezleri, bilinen adıyla Emniyet Haber Merkezleri olduğu belirtildi. Açıklamada "155 SMS Servisi'nin hayata geçirilmesiyle ilgili en fazla talep engelli vatandaşlarımızdan gelmektedir. 155 SMS Servisi'nin kullanımının engelli ve diğer vatandaşlarımıza sağlayacağı en önemli yararlardan birisi, zor bir durumla karşılaştıkları zaman, telefonundan SMS (Kısa Mesaj) göndermek suretiyle ihbar veya şikayette bulunabilecek olmalarıdır. SMS hizmeti sayesinde engelli vatandaşlarımız, polisin kendisine bir SMS kadar yakın olduğunu bilerek, güvenlik hizmetini her koşulda almanın ve değerli birey olmanın öz güvenini yaşayacaktır" denildi.
Uygulamanın 1 Şubat 2014 tarihinden bu yana uygulandığını belirtilen açıklamada şunlara da yer verildi:

"Vatandaşlarımızı cep telefonlarının SMS kısmında ihbar veya şikayetle ilgili bilgiler yazıldıktan sonra 155'e göndermek suretiyle ücretsiz olarak mesaj iletebileceklerdir. İlk etapta SMS ihbarlarına interaktif olarak geri dönüş yapılamayacağından SMS içeriğine ihbarla ilgili tüm bilgilerin eksiksiz olarak yazılması gerekmektedir. SMS'ler hangi konumdan gönderilmiş ise o coğrafi konumdaki İlin 155 Polis İmdat Acil Çağrı Merkezi'ne iletilecektir."

Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.