Emekli oldu ormandan kopamadı: Fidan dikmek huzur veriyor

Emekli oldu ormandan kopamadı: Fidan dikmek huzur veriyor

İzmir Orman Bölge Müdürlüğünde fidan dikim şefi olarak çalışırken 2011'de emekli olan 61 yaşındaki İbrahim Dede, ormanlarda fidan dikimini sürdürüyor

Artvin'de doğan ve 1984 yılında kazandığı sınavla önce Erzurum'da daha sonra da Eskişehir Orman Ağaçlandırma Okulunda eğitim gören İbrahim Dede, İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Ağaçlandırma Şefliğinde 1986'da memur olarak göreve başladı.

İzmir'in tüm bölgelerinde çalışan Dede, 2011`de emekli oldu.

Evli ve 3 çocuk babası olan İbrahim Dede, emekli olduktan sonra da işçi olarak fidan dikme çalışmalarına katılmaya devam etti.

"FİDAN DİKMEK HUZUR VERİYOR"

İbrahim Dede, İzmir ve çevresinde fidan dikim döneminin aralık ayının ortasında başlayıp şubat sonuna kadar sürdüğünü, martta da fidanların diplerinin çapalandığını belirtti.

Emekli olduktan sonra 1 yıl kadar evde oturduğunu ancak bunun kendisine rahatsızlık verdiğini ifade eden Dede, ormandan kopamayacağını anlayınca fidan dikme işine işçi olarak devam etmeye karar verdiğini söyledi.

BU İŞİ BIRAKIRSAM ÖMRÜM KISALIR BELKİ

Ömrü yettiğince çalışmaya devam edeceğini ifade eden Dede, "Evde yatmak bana rahatsızlık veriyor ama fidan dikmek, ormanda çalışmak huzur veriyor. Onun için devam ediyorum. Ailem `yeter` diyor ama ben bırakamıyorum. Bu işi bırakırsam ömrüm kısalır, belki bilemiyorum, boş durmaktan hastalık kaparım." dedi.

fidan.jpg

Dikim yaptığı yerlerdeki ağaçları "evladı" gibi gördüğünü vurgulayan İbrahim Dede, "Her çama sevinirim ama kendi diktiğimi görünce bambaşka seviniyorum. Bir insan her evlada sevinir ama kendi evladına bambaşka sevinir. Tabii bu memleket için bu devlet için kim bir ağaç dikerse Allah ondan razı olsun." ifadelerini kullandı.

aa

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.