Elon Musk'ın şirketi Mars'a yüksek hızlı internet götürecek

Elon Musk'ın şirketi Mars'a yüksek hızlı internet götürecek

SpaceX Başkanı Gwynee Shotwell, Mars’a gidecek olan insanların Dünya ile iletişim halinde olabilmeleri için yüksek hızlı interneti kızıl gezegene götüreceklerini duyurdu.

A+A-

Elon Musk tarafından kurulan SpaceX isimli uzay taşımacılığı şirketinin en büyük hedefi, Mars'a insan taşımak. Elon Musk’ın bu proje üzerinde çalışmaları sıklıkla gündeme geliyor. 2024 yılı, insanlığın Mars'a taşınmaya başladığı bir yıl olarak kayıtlara geçecek. Konuyla ilgili yapılan son açıklamalarsa Musk'ın şu sıralar yeni bir proje üzerinde çalıştığını gözler önüne seriyor.

Elon Musk, yılın ilk günlerinde yaptığı bir açıklamada 2050 yılına kadar 1 milyon civarında insanı Mars'a götürmeyi planladıklarını söylemişti. Ancak oraya giden insanlarla Dünya'da kalan insanlar arasındaki iletişimin nasıl sağlanacağı bilinmiyordu. İşte son açıklamalar, bu duruma bir çözüm olacak gibi görünüyor. Çünkü Elon Musk, Mars ile Dünya arasında yüksek hızlı internet bağlantısı sunacak yeni bir proje geliştiriyor.

SpaceX Başkanı Gwynee Shotwell tarafından yapılan açıklamalarda, Mars çevresine de tıpkı Dünya'daki gibi Starlink benzeri uydular yerleştirilmesi gerektiğini söyledi. Neticede Mars'a giden insanlarla Dünya'daki insanlar arasında iletişim kurulmasının bir zorunluluk olduğunu söyleyen Shotwell, buna uygun bir internet teknolojisinin önemli olduğunu ifade etti.

Shotwell, Mars'a yolculuğun amacı ile ilgili de bazı açıklamalarda bulundu. Bazı kesimlerin bu durumu Dünya'dan vazgeçiş olarak nitelendirdiğini söyleyen Shotwell, böyle bir durumun kesinlikle düşünülemeyeceğini, Dünya'daki yaşamın sonsuza dek devam edeceğini ifade etti.

KAYNAK: WEBTEKNO, HABER7

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.