1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. e-YDS başvuruları saat 14'te başlıyor
e-YDS başvuruları saat 14'te başlıyor

e-YDS başvuruları saat 14'te başlıyor

e-YDS’nin 2015 yılı için ilk uygulaması İngilizce alanında, 24 Ocak'ta yapılacak. Sınav, saat 14.00’te başlayacak ve 2,5 saat (150 dakika) sürecek.

A+A-

Sınava başvurular, 8-12 Ocak'ta alınacak. 

Sınava katılmak isteyen adaylar sınav ücretini, sınava başvuru tarihleri içinde ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan "ödemeler" alanından kredi veya banka kartıyla yatıracak.

Sınav ücreti ödeme işlemi, sınava başvuru tarihinin ilk gününde saat 14.00'te başlayacak, kontenjan dolduğunda sona erecek. Kontenjan dolmadığı takdirde ücretler, başvuru tarihinin son günü saat 17.00’ye kadar yatırılabilecek. 

Sınava katılmak için sınav ücretini ödeyen adaylardan ÖSYM kayıtlarında geçerli fotoğrafı olmayanlar, fotoğraf güncelleme işlemlerini sadece başvuru tarihleri içinde ÖSYM sınav koordinatörlüklerinden, resmi iş gününde ve resmi iş saatlerinde yapacak. Başvuru süresi bittikten sonra fotoğraf güncelleme işlemi yapılamayacak. ÖSYM kayıtlarında geçerli fotoğrafı olmayan adaylara sınava giriş belgesi düzenlenmeyecek. 

e-YDS'lerde sınava alınacak aday sayısı ÖSYM Başkanlığınca belirlenen kontenjanla sınırlı kalacağından sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dahil edilmiş olacak. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacak. 24 Ocak'ta yapılacak sınavda kontenjan 204 olacak. 

Adaylar, e-YDS Kılavuzuna ÖSYM'nin internet sitesinden ulaşabilecek.  Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak. Kılavuzda sınav ücretinin ödenmesi, başvuru, sınav, değerlendirme, sınav sonuçlarının kurumlarca kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer alıyor.  Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor.

e-YDS, elektronik ortamda yapılacağından, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ile bir deneme e-sınavı hazırlandı. Bu sınavlara katılacak adayların sınavdan önce deneme sınavından yararlanmaları önemli. Adaylar, deneme e-sınav uygulamasına ÖSYM'nin internet sitesinden erişebilecek.

Haberler 

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.