Dursun Ali Erzincanlı'dan annelere destek ziyareti

Dursun Ali Erzincanlı'dan annelere destek ziyareti

Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde kaçırılan çocukları için oturma eylemi yapan annelere bir destek de Şair-Sanatçı Dursun Ali Erzincanlı'dan geldi.

A+A-

HDP Binası önünde çocukları için oturma eylemlerinde 21. günü geride bırakan annelere destek ziyaretleri devam ediyor. Annelere destek vermek için Diyarbakır'a gelen Şair-Sanatçı Dursun Ali Erzincanlı, ailelerle teker teker görüşerek oturma eylemi yapan aileleri desteklediğini belirtti.

Allah'ın mazlumların yanında olduğunu belirten Erzincanlı, "Buradaki anneler, evlatlarını almayana kadar buradan ayrılmayacaklarını söylediler. Biz de bugün ziyarete geldik, destek olmak için. Annelerin yanına gelirken çok ciddi bir heyecan içindeydim. Çünkü anne ile evlat arasındaki bağı o kadar güçlüdür ki annenin evladını kaybetmesi hele bu şekilde kaybetmesi ve bu çaresizliği nasıl göz göze geleceğimi çok düşünerek geldim buraya. Gelmeden öncede şunu düşünüyorum, annelerin gelmemize ihtiyacı yoktur, evlatlarına ihtiyaçları var. Anneler bizi değil evlatlarını istiyorlar. Ben de mazlum annelerin yanında olmak için geldim. Allah mazlumların yanındadır." dedi.

"Ana ahı perişan eder onları"

Annelerin bir damla gözyaşının azaba sebep olduğunu kaydeden Erzincanlı, "Ne kadar çaresiz görünseler, aslında büyük bir güce sahipler. Bir damla gözyaşları azabı üzerlerine çeker. Ben Allah'tan annelerin evlatlarına kavuşmalarını temenni ediyorum. Yine kendi dualarıdır, gerçekleşmesi için. İnşallah evlatlarına kavuştukları an gelir. Anneleri bir de evlatları ile ziyaret ederiz. Kimi 15 yaşında götürülmüş, kimi daha 10 yaşında. Karanlıktan korkacak yaşta. Annelerin evlatlarını çalarak bir şey başaramayız. Zulümle abad olunmaz. Bunu görecekler. Ana ahı perişan eder onları." ifadelerini kullandı.

Erzincanlı, ziyaret sırasında duygulanan babaların gözyaşlarını sildi. Daha sonra annelerin isteği üzerine "40 Yaşındasın" adlı eserini seslendirdi. Şiiri seslendirdiği sırada duygusal anlar yaşandı, anneler gözyaşlarına hakim olamadı.

İLKHA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.