Down Sendromlu Mesut annesine bakıyor

Down Sendromlu Mesut annesine bakıyor

9 yıl önce müşteri olarak geldiği lokantada bugün annesine bakmak için garson olarak çalışıyor.

Rahime Hatun Meydanı'nda lokanta işletmeciliği yapan Erkan Dingil 9 yıl önce yanına aldığı 32 yaşındaki down sendromlu Mesut Doğan'a destek çıktı.

Mesut'u topluma kazandırabilmek için çok mücadele verdiklerini söyleyen Dingil, "Mesut bizim için çok değerli ve çok da özel bir çocuktur. İlk olarak buraya yemek yemeye geldi. Sonrasında Mesut birkaç kez daha gelip gitti. Mesut dükkana alışmaya başladı. Tabak getirip götürmeye başladı. Ben de elemanlara karışmayın dedim. Şimdi Mesut’u beş dakika görmeyelim altıncı dakika gözümüz arıyor. Mesut bizim için çok değerlidir ayrıca buranın da gülüdür" dedi.

"Mesut için gelen müşterilerimiz var"

Lokantaya özellikle Mesut için gelen müşterilerinin olduğunu belirten Erkan Dingil, şöyle konuştu:

"Mesut'u bizler topluma kazandırmaya çalıştık. Bunu da başardığımızı düşünüyorum. Burada çalışan elemanlarımdan hiçbir farkı yok. Bundan 8 ay önce kadar Mesut babasını kaybetti. Annesi ile beraber yaşıyor. Burada aldığı ücretle evin tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyor" 

Anne Hatice Doğan ise Mesut olmadan yaşayamayacağını anlatarak, "Ben Mesut olmadan duramam, Allah onu bana bir nimet vermiş. Onsuz yaşayamam ben. Ekmeğimizi alır gelir. Eksik falan olduğu zaman sorar bana. Mesut benim bir tanemdir" dedi.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.