Diyarbakır STK'ları: Ahlaksızlığın yayılması bir ideoloji haline getirildi, reddediyoruz!

Diyarbakır STK'ları: Ahlaksızlığın yayılması bir ideoloji haline getirildi, reddediyoruz!

Diyarbakır İslami Sivil Toplum Kuruluşları, Diyarbakır'da kamuya açık alanda dans adı altında toplumun ahlak ve değer yargılarını hiçe sayan provoke edici gösterilere tepki gösterdi

Diyarbakır merkezdeki Tema Park'ta "swingamed dans etkinliği" adı altında provokasyon düzenlendi.

Yarı çıplak ve cinsellik içeren dans etkinliği sırasında aileler ve çevredeki Müslüman gençler, gruba tepki göstererek, yapılanlara bir son verilmesini istemiş, grubun, uyarılara aldırış etmemesi üzerine arbede yaşanmıştı.

Kentte faaliyet yürüten İslami Sivil Toplum Kuruluşları tarafından yapılan yazılı açıklamada, bu tür ahlaksızlıklara tepki gösterildi.

"Aziz ve gayretkeş duyarlı halkımıza selam olsun. Selahaddin-i Eyyubi’nin torunlarına selam olsun. İffet ve gayret abidesi üstat Bediüzzaman ve Şeyh Said’in yolunu sürdüren gayretkeş milletimize ve halkımıza selam olsun" ifadelerinin yer aldığı açıklama şöyle:

1-Sapıklık ve lgbtlik namussuzluğunun parklara getirilmesi kabul edilemez.

2-Ailelerin olduğu bir ortamda çocukların olumsuz etkileneceği şekilde teşhircilik yapıp ahlaksızlığı yayacak davranışları sergilemek başlı başına bir suçtur.

3-Herkes kendi düşündüğü şekilde kendi özel hayatında gidip eğlenebilir, istediği haltı işleyebilir ancak herkesin gözü önünde ailelerin bulunduğu ortamda her düşünceden insanın paylaştığı ortamlarda gelip ahlaksızlığını başkalarına dayatma ve seyrettirme zorbalığı kabul edilemez.

4-Din, inanç ve değerler açısından evrensel bazı kurallar vardır. Toplumsal alan ile özel alan, arasındaki fark gözetilmelidir. Özel alanda yapılacak herhangi bir fillin toplumsal alanda yapılamayacağı tüm dünya toplumlarında kabul görülen bir realitedir. Realitenin dışına çıkmak, toplumsal alanı çiğnemek, topluma ve değerlerine karşı yapılmış en büyük saldırıdır. Bu saldırıyı yapanlar, özgürlük sınırlarını aştıklarını bilmeli, akıllarını başlarına almalılar.

5-Kürt halkı Müslüman ve namuslu bir halktır, bu namussuzlukları kabul etmesini kimse beklemesin.

6-Bu işin organizatörlüğünü üstlenen ve Kemalizm ideolojisini Kürt milletine dayatan Yalçın Küçük'ün söylediği şekilde Kürt halkını İslam'dan çıkarmak için çalışan melunlara da diyeceğimiz şudur ki; “Ne Nemrut’lar gelip geçti bu aziz topraklarda İbrahim’leri hak yoldan vazgeçiremedi. Bundan sonra da vaz geçiremez.”

7-Belediyenin imkanları halka hizmet için kullanılmalıdır. Belediyenin imkanları böyle şirret işlere harcanacağına, gençlerimize iş bulmak için kullanılması gerekir. Belediye kendini ahlaksızlığı yaymakla vazifeli mi sayıyor? Belediyenin bu ahlaksızlıkları vazife edinmesi; Şeyh Said’in Üstat Bediüzzaman Said’i Kurdi’nin Molla Cezeri’nin ve Ahmed’i hanin kemiklerini sızlatmaktadır. Bu ahlaksızlığın Kürt toplumunun inancında da töresinde de hiçbir zaman yeri olmamıştır ve olmayacaktır.

8-Yetkililere de sesleniyoruz; açık alanda teşhircilik yapıp kişinin özel odasında yapamayacağı şeyleri milletin önünde yapmak suçtur, ahlaksızlıktır. Başka sorunlara sebep olmadan yetkililer bu işe engel olmalıdır ve bu işe müdahale etmelidir. Aksi takdirde halk kendi ailesine bu tür ahlaksızlıklarını seyrettirmesini kabul etmeyecektir.

9-Halkımıza sesleniyoruz; parklar, bahçeler çocuklarımızın rahatça gelip eğlenebileceği, ailece rahat zaman geçirebileceği yerlerdir. Bu tür namussuzluklara kimsenin geçit vermemesi ve kabul etmemesi gerekir. Biz de halkımıza bu konuda duyarlı olmasını ve Kemalist ahlaksızlığı gençliğimize insanımıza dayatan bu rezilliğe karşı durması gerektiğini hatırlatıyoruz.

İLKHA

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
1 Yorum