Diyarbakır Risale-i Nur yarışmasının ödül töreni düzenlendi

Diyarbakır Risale-i Nur yarışmasının ödül töreni düzenlendi

Diyarbakır Hazreti Süleyman Vakfı (HASEV) tarafından düzenlenen Risale-i Nur okuma yarışması ödül töreni ile sona erdi

A+A-

Risale Haber-Haber Merkezi

Diyarbakır merkez ve ilçelerinde yapılan ve Risale-i Nur külliyatından toplam 20 bin adet Rahmet ve Şefkat ilaçları kitabının dağıtıldığı 8. Geleneksel Risale-i Nur okuma yarışmasının ödül töreni Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kongre merkezinde düzenledi.

Yarışmada dereceye giren lise ve ortaokul öğrencilerine ödülleri verildi. Ödül törenine kanaat önderleri, il bürokratları ve öğrenci velileri iştirak etti.

Dereceye giren lise ve ortaokul kategorisinde birincilere 1000 TL, ikincilere 500 TL, 3-10 arasındakilere 250 TL, 10-50 arasındakilere 100 TL ve 51-100 arasındakilere ise 50’şer TL para ödülü verildi.

foto_galeri-002-001.gif

Onbinlerce öğrenci katılıyor

Onbinlerce öğrenci katılıyor2012 yılında Peygamber Efendimizin (asm) Mucizelerini konu alan “Mü’cizatı Ahmediye (asm)” adlı eserden yapılan yarışmaya 3 bin,  2013 yılında yılında Namaz Risalesi adlı eserden yapılan yarışmaya 15 bin, 2014 yılında İman Hakikatlerini anlatan Meyve Risalesi adlı eserden yapılan yarışmaya 52 bin, 2015 yılında Gençlik Rehberi adlı eserden yapılan yarışmaya 25 bin, 2016 yılında kardeşliği ve birlikte yaşama duygularının pekiştirilmesini konu alan Uhuvvet Risalesi adlı eserden yapılan yarışmaya 30 bin, 2017 yılında 23.Söz adlı eserden yapılan yarışmaya 32 bin, 2018 yılında Diyarbakır ve Batman’da Diyanet İşleri Başkanlığının yayınlamış olduğu Risale-i Nur Külliyatından Küçük Sözler, Ramazan, İktisat ve Şükür Risalesi ile Gençlik Rehberi adlı eserlerden yapılan yarışmaya 30 bin kişi katılmıştı.

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
1 Yorum