DHBT için ek başvuru süresi talebi

DHBT için ek başvuru süresi talebi

DHBT için ek süre verilecek mi? DHBT adaylarının talebi nedir?

A+A-

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) başvuruları 3 Ekim tarihinde sona erdi. Başvuruların alındığı son gün olarak adaylara belirtilen tarihin üzerinden günler geçti ancak adaylar ek başvuru süresi istiyor. DHBT başvurularını geciktiren vatandaşlar konu hakkında ÖSYM'den kısa zamanda açıklama bekliyor.

2016 KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT 2016) Sınavına katılacak olan adaylar başvuruların hangi gün ve saatte yapılacağını bilmedikleri için başvuru tarihlerini kaçırdılar. DHBT Sınavı 4 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirilecek. Başvurular ise 3 Ekim pazartesi günü sona erdi. Binlerce aday başvuru yapamadıkları için mağdur olurken ÖSYM'den konu hakkında ek başvuru süresi istiyorlar. Siz de haberimizden konu hakkında detaylara ulaşabilir ayrıntıları takip edebilirsiniz.

DHBT’ye başvurular, 21 Eylül-3 Ekim 2016 tarihleri arasında yapıldı. Fakat adaylar çeşitli nedenlerden ötürü başvuru yapamadıkları için ÖSYM'den başvuruların uzatılmasını istiyor. Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine başvurmak isteyen adaylar yetkililerden açıklama bekliyor. KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür oturumuna katılmaları zorunlu olduğundan lisans düzeyinde DHBT’ye katılacak adayların 17-31 Mart 2016 tarihleri arasında KPSS Lisans başvurularını; DHBT’ye ortaöğretim veya ön lisans düzeyinde katılacaklar adayların ise 9-24 Ağustos 2016 tarihleri arasında KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans başvurularını yapmaları zorunludur. Bu tarihler dışında başvuru alınmayacaktır.

BAŞVURULAR BİTTİ

21 Eylül ile 3 Ekim tarihleri arasında yapılan başvurular adaylar tarafından merakla bekleniyordu. Ancak katılımcıların pek çoğu çeştli nedenlerden ötürü başvuru tarihlerini geçirdiler. Oluşan binlerce mağduriyet sonucu ÖSYM'nin ek başvuruları uzatıp uzatmayacağı merak konusu oldu.

BİNLERCE MAĞDUR VAR

2016 Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi 3 Ekim günü son bulan başvuruları geciktiren adayların sayısı binleri buluyor. Vatandaşlar yetkililerden 1 yada 2 gnlük ek başvuru süresi isterken oluşan mağduriyetin giderilmesini bekliyorlar. 4 Aralık 2016 tarihinde yapılacak olan sınava günler kala ÖSYM konu hakkında beklenen açıklamayı yapması bekleniyor. Siz de ÖSYM resmi internet sitesinden duyurular kısmında başvurular hakkında tüm açıklamaları ve son dakika haberlerini takip edebilirsiniz.

ÖSYM VE BİMER'E İSTEKLERİNİZİ YAZIN

Mağdur olan vatandaşların durumlarının düzeltilmesi için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi internet sitesinde yer alan "Bilgi Edinme" ve BİMER'den istek ve şikayetlerde bulunabilirsiniz. Aşağıda verdiğimiz linkten Giriş kodu ve T.C. Kimlik Numaranızı girerek isteklerde bulunabilir yada telefonla arayarak beklentilerinizi dile getirebilirsiniz.

ÖSYM BİLGİ EDİNME SAYFASI

Yukarda yer alan linkten Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi internet sayfasında yer alan bilgi edinme bölümünden şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz. 

SİZLERDEN GELEN YORUMLAR
- Yetkililer yardim edin lutfen,magduruz uzatilsin bu sure rica ederiz..

- Allah rızası için sure uzatılsın. Sesimizi duyun

- Arkadaşlar osym ye yazalım sesimizi duyuralim

- Lütfen bir şans daha verin, sure uzatılsın

- Ne olur süre uzatılsın çok mağdur olan var

- burdan sesimizi duyanlar bizim sesimiz olun yetkilere bizim magdur oldugumuzu bildirin

- Allah rizasi icin uzatilsin lutfen yetkililer sesimizi duyun maduruz,benden kaynaklanan bir durum yok,ırak il sinirinda olmamin dezavantasi can guvenligimden dolayi basvurumu yapamadim yardim edin

- Lütfen dhbt süresi uzatlsn kpssye ucret yatrdk dhbtyi unuttk benm.gbi bi cok arkadasm var magdur olan 1 gun dha uzatn

- Evet ulasilmiyo.kirsehirdeki ÖSYM bürosuna gideceğim sizde gidin size yakin burolara

- eveeet arkadaslar bundan sonra yapacak bisey kalmadi hakkimizda hayirlisi

- Yetkililer lutfen sesimizi duyun,sınırda yaşıyorum ne internet vardı bir haftadı nede can guvenliğimden merkeze gidebildim,ırak sınırındaki hakkarinin çukurca ilçesinde yaşıyorum bu sınava girmem lazım sesimi duyun allah rızası için

- Ne olur 1 gün uzatın rica ediyorum bu yorum yetkililere ulaşsın diğer başvurmayan arkadaşlar lütfen dört koladan sesimizi duyuralım

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) başvuruları 3 Ekim tarihinde sona erdi. Başvuruların alındığı son gün olarak adaylara belirtilen tarihin üzerinden günler geçti ancak adaylar ek başvuru süresi istiyor. DHBT başvurularını geciktiren vatandaşlar konu hakkında ÖSYM'den kısa zamanda açıklama bekliyor.

Karar

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
11 Yorum