'Depremin şakası yok'

'Depremin şakası yok'

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Ege Denizi’nde gerçekleşen ve İstanbul’da da hissedilen deprem ile ilgili, "Depremin şakası yok. Artık bu gerçeği kabullenip, hazırlıklarımızı hızlandırmak zorundayız” dedi.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Ege Denizi’nde gerçekleşen ve İstanbul’da da hissedilen depremin ardından bir açıklama yaptı.

Başkan Akgün, “Depremin şakası yok. Artık bu gerçeği kabullenip, hazırlıklarımızı hızlandırmak zorundayız” dedi.

Ege Deniz’inde 6.3 büyüklüğünde şiddetli bir deprem meydana geldi. Deprem İstanbul, Bursa, Çanakkale, Tekirdağ gibi pek çok ilde paniğe neden oldu.

Depremin hemen ardından bir açıklama yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün şunları söyledi:

  • “Öncelikle depremin yaşandığı bölgelerde yaşayan vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Deprem gerçeği her geçen gün kendisini daha fazla hissettirmeye başladı. Çanakkale’de günlerce devam eden artçı depremler ve son olarak bugün yaşadığımız deprem. Deprem bizi bir kez daha uyarıyor. Beklenen İstanbul depremi kapıda. Bilim adamları İstanbul’da iki bölgede 7 büyüklüğünde 2 depremin beklendiğini açıkladı. Bunu herkes biliyor, bilim adamları da sık sık uyarıyor. İstanbul depremi kapıda, yakında geliyor. Bunun için devlet olarak, yerel yönetimler olarak vatandaşlar olarak hazırlıklarımızı hızlandırmalıyız”

“Çok geç olmadan binalarınızı yenileyin"

Büyükçekmece’de kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında bugüne kadar riskli olduğu tespit edilen binin üzerinde binanın yıkıldığını belirten Başkan Akgün; “Yıkılan binaların yerlerine yeni deprem yönetmeliğine uygun binalar yapılıyor. Oturduğu konutlar risk arz eden vatandaşlarımız bir an önce, çok geç olmadan kentsel dönüşüm uygulaması kapsamında binalarını yıkıp yenilesinler. Depremin şakası yok. İstanbul depremi kapıda, yakında geliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ve devletin diğer unsurları depreme dayanamayacak yapıları yıkıp vatandaşımızın canını kurtarmak zorundayız. Bu vesileyle depremin hissedildiği bölgede yaşayan vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun" şeklinde konuştu.

İHA

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.