Denizli'de Toplu Ulaşımda İki Yeni Hat Hizmete Giriyor

Denizli'de Toplu Ulaşımda İki Yeni Hat Hizmete Giriyor

Denizli Belediyesi vatandaşlardan gelen talepler üzerine 2 yeni toplu ulaşım hattını hizmete sunuyor.

A+A-

Denizli Belediyesi'nin farklı güzergahlardaki hat düzenleme çalışmalarının devam ettiğini, bu çerçevede halen 34 ana hat üzerinde çalışan toplam 123 adet otobüsün yolcu ve güzergah verilerinin günlük olarak takip edildiği, vatandaşlardan gelen her türlü talep, öneri ve şikayetin değerlendirildiği ifade edildi. Vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine halihazırda çalışmakta olan 20/1 Kampus-Yenişehir ve 34 Kampus-Üçler hatları ile ilgili birtakım düzenlemeler yapılmasına karar verildiği ve Denizli Belediyesi Otobüs İşletmesi Planlama ve Koordinasyon Birimi tarafından her iki hatta da 10'ar kişilik ekiplerle saha çalışması yapıldığı bildirildi. Bu kapsamda farklı günlerde gün boyu araçlarda bulunan Planlama ve Koordinasyon Birimi personellerinin, araçlara binen yolcuların biniş noktalarını ve iniş hedeflerini kayıt altına alarak bir yolculuk haritası oluşturduğu, ortaya çıkan bu sonuçlar ile akıllı kart takip sisteminden alınan verilerin bir araya getirilerek, yolcuların 20/1 ve 34 hatlarında yoğun olarak hangi bölgeler arasında seyahat ettiklerinin belirlendiği açıklandı.

Yapılan çalışmanın ardından, yaklaşık 1 ay süren planlama çalışmaları sonucunda 20/1 Kampüs-Yenişehir hattının kaldırılarak, yerine 30 Özel İdare-Yenişehir hattının açılmasının, 34 Kampus-Yenişehir hattında çalışan 4 aracın da aynı ana güzergah üzerinde yeni açılacak 16 Kampus-Üçler ekspres hattında hizmet vermesinin yolcular açısından daha verimli olacağının kararlaştırıldığı belirtildi. 20 Ocak Pazartesi gününden itibaren 20/1 numaralı hattın kaldırılarak yerine 30 numaralı hat; 34 numaralı hattın saat başı ve buçuk servisleri kaldırılarak yerine 16 numaralı ekspres hattın hizmet vereceği ifade edildi.

Denizli'de toplu ulaşımı daha kaliteli ve konforlu bir hale getirmek amacıyla kısa bir süre önce otobüs işletmesini devraldıklarını belirten Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, "Vatandaşlarımızın talep ve önerileri bizim için her şeyden önemli. Günlerinin önemli bir kısmını ulaşımda geçiren hemşerilerimizin toplu ulaşımdan daha rahat bir şekilde yararlanmaları amacıyla otobüs işletmemizin verimini arttırmak için Gece Gündüz çalışıyoruz. Son olarak, vatandaşlarımızdan gelen yoğun talepleri de titizlikle değerlendirerek, 20/1 hattının yerine 30 hattını, 34 hattının 4 aracının yerine de 16 ekspres hattını hizmete sunuyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da vatandaşlarımızın talep ve önerilerini dikkate almaya devam edeceğiz" dedi.

Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.