Demiröz: Hayatımız milletimizin geleceği için feda olsun

Demiröz: Hayatımız milletimizin geleceği için feda olsun

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz, "Bölge halkının, devletiyle el ele vermesi ve bunlara (PKK) karşı durması gerekiyor. Hayatımız milletimizin geleceği için feda olsun." dedi.

A+A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, siviller ve güvenlik güçlerinin yanı sıra siyasetçileri de hedef alan saldırılar gerçekleştiren terör örgütü PKK'ya tepki göstererek, "Bölge halkının, devletiyle el ele vermesi ve bunlara karşı durması gerekiyor." dedi.

Demiröz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1 Kasım 2015'teki Milletvekili Genel Seçiminde AK Parti Hakkari 1. sıra adayı olan Ahmet Budak'ın terör örgütü PKK mensuplarınca öldürülmesinden büyük üzüntü duyduklarını ve bunun kabul edilemez olduğunu belirtti.

Siviller ve güvenlik güçlerinin yanı sıra siyasetçileri de hedef alan saldırılar gerçekleştiren terör örgütü PKK'ya tepki gösteren Demiröz, şöyle devam etti:

"Bugüne kadar Bitlis'e gelip gidiyorum. Bazen köylere gidiyorum. Seçimlerde köyleri dolaşıyorum. Allah da biliyor terörden zerre kadar çekinmiyorum çünkü diğer insanlarımızın hayatı ne kadar önemliyse, bizim ki de o kadar önemlidir. Onlardan bir farkımız yok ama bu beladan kurtulmak için gerçekten cesaret lazım. Tek şey, vatandaşın ve bölge halkının, devletiyle el ele vermesi ve bunlara karşı durması gerekiyor. Türkiye, toprak, millet, vatan ve bayrak dedik, topun ve tankın önünde durabildik. Milletimiz uçakların önünde durabildi ve hiç çekinmedi. Birkaç saat içinde 250 şehit, 2 binden fazla yaralı verdik ama taviz vermedik."

"Hayatımız milletimizin geleceği için feda olsun"

Demiröz, siyasetçilerin halkın temsilcisi olduğuna işaret ederek, şunları ifade etti:

"Bizim de hayatımız milletimizin geleceği için feda olsun. Her zaman bunu göze almış insanlarız. Zaten kefenimizi alıp geldik. Teröre baktığınızda dünyada hiçbir ülkede direkt siyasileri öne çıkarmamışlardı, hedefe koymamışlardı. Böyle yeni bir taktikleri varsa yapacak bir şeyimiz yok. Biz de en az onlar kadar hazırız ama bu davadan vazgeçmek geri adım atmak asla söz konusu değil. Mücadeleye devam edeceğiz. Halkımızın huzuru için güvenlik güçleri nasıl hayatlarını ortaya koymuşsa, biz de vatandaşımız için hayatımızı ortaya koymuşuz."

PKK'nın yayın organlarında siyasetçileri hedef gösteren haberlere değinen Demiröz, "Siyasileri hedefe koyarak daha fazla siyasiler üzerinde oynayarak bir yere varamazlar. Hiç kimse hiç kimsenin canına kastederek veya canını alarak, bir yere varacağını ümit etmesin. Bundan bir sonuç çıkmaz." dedi.

Demiröz, teröre destek veren belediyelere yapılan görevlendirmelere ilişkin, "Belediyelerin yaptıklarına bakıyorsunuz, kayyumu çoktan hak ediyorlar." değerlendirmesinde bulundu.

 

AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.