Değerler eğitimini eleştirenler 15 Temmuz'a baksın

Değerler eğitimini eleştirenler 15 Temmuz'a baksın

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz

A+A-

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 15 Temmuz Şehitler Platformu tarafından Şehit Mehmet Güder İmam Hatip Lisesi'ne yaptırılan Millet Kütüphanesi'nin açılış törenine katıldı.

Yılmaz, açılışın ardından burada yaptığı konuşmada, 15 Temmuz'u anlamanın ve anlatmanın şehitlere ve gazilere olan bir borç olduğunu belirterek, "Eğer bunu ihmal edersek şehitlere ve gazilere karşı olan sorumluluğumuzun gereğini yerine getirmemiş oluruz." dedi.

15 Temmuz'un uluslararası güçlerin piyonu bir yapının darbe girişimine karşı milletin kendi iradesine, hakkına, hukukuna, seçtikleri aracıyla yönetilme hakkına sahip çıktığı muhteşem ve eşsiz bir gün olduğunu dile getiren Yılmaz, "15 Temmuz bu milletin Çanakkale'de olduğu gibi yedi düveli arkasına almış bir güce karşı canı, kanı pahasına bedenini siper ederek 'dur' dediği destansı mücadelenin adıdır. 15 Temmuz, Kut'ül Amare Zaferi'ni ve Medine Müdafasının günümüzdeki devamıdır. 15 Temmuz Türk demokrasi tarihinde milletin eliyle yazılan bir destandır." ifadelerini kullandı.

15 Temmuz şehitlerinin isimlerini okullarda yaşattıklarına dikkati çeken Yılmaz, derslerde de ilkokuldan liseye kadar 15 Temmuz Darbe Girişimini müfredata aldıklarını hatırlattı.

"Değerler eğitimi hakkıyla evlatlarımıza veriliyor"

Bazılarının "Değerler eğitimi ne oluyor?" diye sorduklarını aktaran Yılmaz, şunları kaydetti:

"Bilin ki değerler eğitiminde de bir aksama yoktur. Değerler eğitimi de hakkıyla evlatlarımıza veriliyor. Eğer değerler eğitiminin verilmediğini düşünen varsa 15 Temmuz gecesine baksın. 7'den 77'ye herkes uçaklar, helikopterler, tanklar ve silahların karşısına biraz sonra canlarını da verebileceğini bilerek, birçoğu da abdest alarak sokağa çıktı. Bir çoğu 'dönemem' diye çıktı. Bir insanın en değerli varlığı canıdır. Canını dahi bu ülkenin değerleri, bağımsız yaşaması ve işgale uğramaması için bir terör örgütünün başkasının piyonları olaraktan irademizin üzerine söz söylememesi için sokağa çıktılar ve 251 şehidimiz, 2 binin üzerinde de gazimiz oldu. Bu milletin evladına değerler eğitiminin verildiğini göstermek için bundan başka delile gerek var mı?"  aa

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.