Davutoğlu: Türkiye'yi tehdit etmeye asla yeltenmeyin

Davutoğlu: Türkiye'yi tehdit etmeye asla yeltenmeyin

Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Davutoğlu, "İbadi'ye sesleniyorum; şimdi birilerinin tahrikiyle, Türkiye'yi Irak'a düşman etmek isteyen birtakım güçlerin telkiniyle Türkiye'yi tehdit etmeye asla yeltenmeyin." dedi.

A+A-

Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Konya Kılıçarslan Meydanı'ndaki toplu açılış ve temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Konya'nın küçük hesapların değil büyük davaların şehri olduğunu söyledi.

Konya'nın her zaman vakarla, kararlılıkla ve samimiyetle, bu davanın öncü şehri olmaya devam edeceğini belirten Davutoğlu, "15 Temmuz'da da bu alçak FETÖ örgütüne karşı ayağa kalkan ilk şehirlerimizden biridir. Hz. Mevlana manen buradayken, Kılıçarslan zihnimizde, yüreğimizde, bileğimizdeyken ne Haçlılara teslim oluruz, ne içimizdeki hainlere teslim oluruz ne de dışımızdaki hainlere fırsat veririz." diye konuştu.

"Türkiye'yi tehdit etmeye asla yeltenmeyin"

Davutoğlu, Türk milletinde PKK'yı, FETÖ'yü, DEAŞ'ı ve her türlü tehlikeyi bertaraf edecek güç ve kudretin bulunduğunun altını çizdi.

İbadi'ye seslenen Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şimdi birilerinin tahrikiyle, Türkiye'yi Irak'a düşman etmek isteyen birtakım güçlerin telkiniyle Türkiye'yi tehdit etmeye asla yeltenmeyin. Türkiye halkı güvenlik gerekçeleriyle Irak'ın bütünüyle de kardeş ve dost olacaktır. Türkiye, Başta Musul olmak üzere sınır boylarımızdaki bütün şehirlerin bütün kardeş halkların gelecekleriyle de ilgilenmeye devam edecektir."

Davutoğlu Başika'daki Türk Silahlı Kuvvetlerine, Musul'a, Kerkük'e, Erbil'e ve Süleymaniye'ye selamlarını iletti.

Sünni, Şii, Kürt, Arap ve Türk'ü ile Irak'ın dost ve kardeş ülke olduğunu belirten Davutoğlu, "Ama eğer İbadi'nin diliyle üslubuyla birisi Türkiye'ye meydana okursa onun da hakkını ve haddini vermek Türkiye'nin borcudur." dedi.

"Türkiye'nin dostluğu ne kadar kuvvetliyse düşmanlarına karşı gücü de o kadar şiddetlidir"

Kimse silahlı kuvvetlerimizdeki hain odak sebebiyle ordumuzun zaafa düştüğü gibi bir kanaate asla sahip olmasın" diyen Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çakallar gibi Türkiye'nin üzerine yüklenmek isteyenler karşılarında aslan yürekli bir millet bulacak. Yılmayan, ezilmeyen, baş eğmeyen bir millet bulacak. Aynı şekilde Konya'dan yine bir Selçuklu şehri olan Halep'e selam ediyoruz. Zalim bombardıman uçaklarının zulmü altındaki Halep, bilinsin ki her zaman Türkiye'nin halkını yanında bulacak. Buradan ilişkilerin gelişmiş olması dolayısıyla büyük memnuniyet duyduğumuz Rusya'ya ittifak ilişkileri içinde olduğumuz ABD'ye ve bütün BM'ye Türkiye adına bir kez daha Halep'teki bu insanlık dramına karşı sessiz kalmamaları çağrısında bulunuyoruz ve yine bir kez daha Türkiye'nin merhamet elinin dost ve kardeş ülkelerinin üzerinde olduğunu söylüyoruz. Türkiye'nin dostluğu ne kadar kuvvetliyse düşmanlarına karşı gücü de o kadar şiddetlidir."

AA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.