Cumhurbaşkanı Erdoğan Risale-i Nur'u inceledi: Maşaallah, ne güzel!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Risale-i Nur'u inceledi: Maşaallah, ne güzel!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik Festivali'nde yer alan Risale-i Nur Külliyatını inceledi ve çok beğendi

Risale Haber-Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan Bediüzzaman Said Nursi'nin Risale-i Nur eserlerini inceledi ve “Maşaallah, ne güzel basılmış” diyerek takdirlerini ifade etti.

Yenikapı’da başlayan Gençlik Festivalindeki İİKV standı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırladı. Barla Platforumu'nda yer alan haberde İstanbul İlim ve Kültür Vakfının standını eşi Emine Erdoğan ile birlikte ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan Risale-i Nur’ları incelerken, “Maşaallah, ne güzel basılmış” diyerek takdirlerini ifade etti.

Yenikapı meydanında düzenlenen Gençlik Festivaline katılan İİKV’nin standı, maneviyat alanında güvenilir bir kaynak arayan gençlerin ciddî ilgisiyle karşılaşıyor. Festival 7 Mayıs’a kadar açık kalacak.

DİYANET RİSALE-İ NUR'U YAYINLAMAYA DEVAM EDİYOR

Diyanet İşleri Başkanlığı Risale-i Nur eserlerinin basmaya devam ediyor. Risale-i Nur Külliyatından üç eseri daha yayınladı. Bediüzzaman Said Nursi’nin vasiyetlerinden biri Risale-i Nur'un Diyanet tarafından basılması idi. Geçtiğimiz dönemde İşârâtü’l-İ’câz ile gerçekleşen bu vasiyet diğer eserlerin de yavaş yavaş basılması ile yerine getiriliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı yayınları arasında yer alan ve basımı tamamlanarak piyasaya sunulan son eserler şunlar: Küçük Sözler; Hastalar Risalesi; Ramazan, İktisat, Şükür Risaleleri. Risale-i Nur Külliyatından İşârâtü’l-İ’câz, Mesnevî-i Nuriye, İhlâs ve Uhuvvet Risaleleri de daha önce Diyanet İşleri Başkanlığı yayınları arasında çıkmış, Sözler ve Mektubat ise Diyanet Vakfı tarafından yayınlanmıştı.

fest3.jpgfest1.jpgfest5.jpg

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
9 Yorum