Cuma namazı için Mescid-i Aksa'nın yalnız bırakılmaması çağrısı yapıldı

Cuma namazı için Mescid-i Aksa'nın yalnız bırakılmaması çağrısı yapıldı

Kudüs'teki İslami camianın ileri gelenleri, Coronavirus sebebiyle 30 gün süreyle kapalı tutulan Mescid-i Aksa'nın yeniden ibadete açılmasından sonra kılınacak ilk Cuma namazı için buraya akın edilmesi çağrısı yaptı.

A+A-

Mescid-i Aksa'nın ilgisiz kalmaması, üzerinde nöbet tutulması, terk edilmemesi, işgalcilerin ve yahudi yerleşimcilerin baskınları karşısında yalnız bırakılmaması için burada ibadet yapılması konusunda gereken hassasiyetin gösterilmesi istendi.

Çağrıda bulunan değerli şahsiyetlerden biri olan Mescid-i Aksa'nın hatibi ve Kudüs'teki Yüksek İslami Heyet'in Başkanı İkrime Sabri, Filistin'den, Kudüs'ün içinden veya dışından Mescid-i Aksa'da namaz kılmaya, buraya ulaşmaya gücü yetenin burayı ihya etmek için harekete geçmesini istedi. Sabri açıklamasında özellikle Eski Şehir kısmındaki Kudüslülerden Mescid-i Aksa'yı terk etmemelerini ve yalnız bırakmamalarını istedi.

Kudüslü aktivistlerden Yakub Ebu Asab da Kudüslülerin Mescid-i Aksa'da namaz kılmalarının, işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirenler her ne kadar ona saygısızlık gösterseler ve onu ihmal etseler de buranın yalnız olmadığı mesajı vereceğini belirtti.

Kudüs Yahudileştirmeye Karşı Mücadele Heyeti'nin Başkanı Nasır El-Hedmi de Kudüs halkından Mescid-i Aksa'ya sevgilerini ve ilgilerini göstermeleri çağrısında bulundu.

İLKHA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.