Çocuk Eğitiminde de Resullah'ın yolu takip edilmeli

Çocuk Eğitiminde de Resullah'ın yolu takip edilmeli

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Bilgievleri’nde eğitim alan öğrencilerin velilerine “İslam’da çocuk ve değerler eğitimi” semineri verildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Bilgievleri'nde eğitim alan ilk öğretim öğrencilerinin ailelerine "Ailede Değerler Eğitimi Projesi" kapsamında "İslam'da Çocuk ve Değerler Eğitimi" konulu seminer verildi. Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi'nde gerçekleşen programa Radyo ve TV programcısı Mehmet Fatih Çıtlak, katılımcılara İslam'da çocuk yetiştirme ve değerler eğitimi konularında görüşlerini aktardı.

Çocuk eğitiminde ailenin önemine değinen Fatih Çıtlak, "İnançlar, değerler, gelenekler ve iyi alışkanlıklar daha çok aile içinde kazanılır. Çünkü çocuğun şahsiyetini kazandığı devre, aile içinde geçer. Onun en çok sevdiği, inandığı, güvendiği ve özendiği ideal tip, anne ve babadır.

Ben sizlere bir şey öğretmek için gelmedim. Burada, Kur'an ve hadisler ışığında İslam'da çocuk ve değerler eğitimi konusunu sizlerle paylaşacağım" dedi. İslam'da ebeveynlerin çocuklara karşı tutumlarına değinen Çıtlak, "Kutsal kitabımızdaki çocuklara yönelik ayetlerin uygulaması konusunda tabiki ilk örnek alacağımız insan, Hz. Muhammed'dir (sav). Ahlakı Kur'an olan Rasulullah'ın (sav) çocuklarla ilişkilerinde ve onları eğitirken takip ettiği yol ve yaklaşım biçimleri bu nedenle bizim örnek alacağımız uygulamalardır" dedi. 

iha

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.