1. HABERLER

  2. NUR TALEBELERİ

  3. CHP'de Risale-i Nur tavsiye eden-etmeyen tipler
CHP'de Risale-i Nur tavsiye eden-etmeyen tipler

CHP'de Risale-i Nur tavsiye eden-etmeyen tipler

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil: Onu seçin

A+A-

Risale Haber-Haber Merkezi

CHP'nin 3-4 Şubat'ta yapacağı 36. Olağan Kurultayı'nda Genel Başkan adayı olduğunu açıklayan Eski İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal'a destek Sözcü yazarı Yılmaz Özdil'den geldi. Özdil, Risale-i Nur okumayı tavsiye edenlerin değil Kocasakal'ın seçilmesi gerektiğini söyledi.

Risale-i Nur okumamızı tavsiye eden mi Ümit Kocasakal mı?" 

Ümit Kocasakal, adaylığını açıkladığı basın toplantısında "Bu partide Atatürk'ün resimleri indirilemez. Said-i Nursi ve Seyit Rıza güzellemesi yapılamaz, buna izin verilemez, göz yumulamaz" sözlerini kullanmıştı.

Kocasakal'a destek veren Özdil ise, "CHP'den milletvekili seçilip, milletvekili odasındaki Atatürk posterine tahammül edemeyen, tekke ve zaviyelerin yeniden açılmasını öneren, Risale-i Nur okumamızı tavsiye eden... ikinci cumhuriyetçi tipler mi… Ümit Kocasakal mı?" şeklinde yazdı. 

Özdil, yazısında isim vermedi ama bu sözleri ile ANAP kökenli eski CHP İstanbul Milletvekili Faik Tunay'ı hedef aldığı anlaşıldı.

Risale-i Nur okumayı tavsiye eden CHP Milletvekili

CHP İstanbul Milletvekili Faik Tunay, Bediüzzaman Hazretlerinin 53. vefat yıldönümü nedeniyle twitter'dan şu mesajı yazmıştı:

"Biz büyük değerleri ne yazık ki hep kaybettikten sonra anlarız, aslında insanoğlu böyledir. Dünya'nın her yerinde ama bizim toplumumuzda. Bu huy daha yaygındır, İslam için, ülke için hiçbirşey beklemeden çabalayan ve bunu çağının çok ilerisinde görüş ve vizyonla yapan Bediüzzaman Said-i Nursî'yi rahmetle anıyorum. Önyargı ile yaklaşanların hakkındaki kitapları ve tabiki Risale-i Nur'u okumalarını tavsiye ediyorum, ondan sonra daha objektif yorum yapacaklarını düşünüyorum."

Tunay'ın bu tavsiyesi üzerine özellikle kemalist ve ulusalcılar hakarete varan tepkiler vermişlerdi.

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
2 Yorum