Çevre Bakanı Rıza Akçalı müsbet hareketi anlattı

Çevre Bakanı Rıza Akçalı müsbet hareketi anlattı

Akçalı seminerde müspet hareket kavramının Risale-i Nur külliyatında nerelerde ve hangi konu bağlamında geçtiğini anlattı

A+A-

Manisa’nın Kula ilçesinde Kula Moral Kültür Merkezi tarafından düzenlenen Risale-i Nur Işığında Müspet Hareket adlı konferans, Yunus Emre Kültür Merkezi Konferans Salonunda yapıldı. Konferansa konuşmacı olarak Eski Çevre Bakanı Rıza Akçalı katıldı.

Konferans öncesi Yeni Cami İmamı Mehmet Kocataş tarafından Kur'an-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başladı. 
Çevre Eski Bakanı Rıza Akçalı seminerde müspet hareket kavramının Risale-i Nur külliyatında nerelerde ve hangi konu bağlamında geçtiğini anlattı. Yaşanan olayları müspet hareket perspektifinden yorumlamak gerektiğini kaydeden Akçalı, müspet harekete uygun şekilde yaşantının sürdürülmesi için belirli örnekler vererek, Risale-i Nur’un toplumsal huzur ve barışın inşası için temel bir eser olduğu hususuna değindi.

Konferans sonrası Kula Kaymakamı Murat Güven, Rıza Akçalı’ya Kula Evi maketi takdim etti.

Yapılan Konferansa Kula Kaymakamı Murat Güven, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, İlçe Müftüsü Kamil Kımız, Kula Eski Belediye Başkanı Halil Gülcü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Çarpan, Esnaf Odası Başkanı Aytekin Şadan, Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Yiğen, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

iha

 

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.