Bursaray Kestel hattı, Mart ayında seferlere başlıyor

Bursaray Kestel hattı, Mart ayında seferlere başlıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve çalışmaları son aşamaya gelen BursaRay Kestel Hattı’nda yolculu seferler Mart ayında başlayacak.

A+A-

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da ulaşım sorununu raylı sistem yatırımları ile çözmek amacıyla bu dönem programda olmamasına rağmen inşaatına başlanan 7 duraklı 8 kilometrelik Bursaray Kestel Hattı’nın Hacivat durağında incelemelerde bulundu. Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’da konforlu ulaşıma büyük önem verdiğini anlatan Başkan Altepe, "Bursa’nın en önemli projelerinden BursaRay hattının Kestel etabında sona gelindi. Ulaşılabilir ve sağlıklı bir kent için yatırımlarına devam eden Büyükşehir Belediyesi, ulaşımda en önemli ve köklü çözümü kesintisiz ulaşımla yani raylı sistemlerle sağlıyor. Şehrin bir başından diğer tarafına ulaşım, raylı sistemlerle daha da pratik bir hale geliyor." diye konuştu.

Recep Altepe, bu dönemde Üniversite ve Emek hatlarının tamamlandığını hatırlattı. Altepe şunları kaydetti: "Bu dönemde projelendirdiğimiz BursaRay Kestel hattının da sonuna geldik. Şu an inşaatı son aşamaya gelen Kestel hattı duraklarında çalışmalar da büyük oranda tamamlandı. Raylar döşendi, istasyonlardaki imalatlar da bitiyor. Artık son düzenlemeler yapılıyor. Arabayatağı’ndaki mevcut hatla yeni yapılan hattın birleştiği yerde bulunan ve bugüne kadar bağlantıya engel olan üstgeçit de kaldırılarak yerine yenisi trafiğe engel olmayacak şekilde yapıldı. Arabayatağı ile BursaRay Doğu etabının da bağlantısı birkaç gün içinde bitmiş olacak."

Çalışmalarda test sürecine gelindiğini aktaran Başkan Altepe, "Fiziki testler ve araçların testlerinin ardından sisteme verilecek enerjiyle deneme seferleri de Şubat sonu - Mart başı gibi başlayacak. Mart ayı içinde de yolcu taşımaya başlamış olacağız ve böylece Kestel ve Gürsu, Bursa ile bütünleşecek, Bursa halkı da rahat bir nefes alacak." dedi.

Cihan

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.