Bu üniversitesinin yeni öğrencilerinin 423’ü yabancı

Bu üniversitesinin yeni öğrencilerinin 423’ü yabancı

Bu yıl toplam 13.530 öğrenci için kontenjan açılan Celal Bayar Üniversitesi’ne (CBÜ) kabul edilen yabancı öğrenci sayısı 400’ü geçti.

A+A-

CBÜ, bu yıl 34 ülkeden 423 yabancı öğrencinin kayıt yaptırmaya hak kazandığı bildirildi. Bu yıl ayrıca ilk kez Manisa ve Azerbaycan Bakü'de aynı anda Yabancı Uyruklu Öğrenci Seçimi Sınavı gerçekleştirildi. Aralarında Almanya, ABD, İngiltere ve Rusya'nın da bulunduğu 34 ülkeden 423 yabancı öğrencinin CBÜ'ye kayıt yaptırmaya hak kazandı.

Üniversitede en çok ilgi gören bölüm ve programlar ise şunlar: MÜDEK akreditasyonuna sahip olan Mühendislik Fakültesi’nin yüzde 100 İngilizce eğitim veren Bilgisayar ve Biyomühendislik bölümleri başta olmak üzere Makine, Endüstri, İnşaat, Gıda, Malzeme, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümleri; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine bağlı yüzde 100 İngilizce eğitim veren Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü, Teknoloji Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü, Mekatronik Mühendisliği Bölümü, UTEAK akreditasyonuna sahip Tıp Fakültesi, Türkiye’nin en köklü eğitim fakültelerinden birisi olan Demirci Eğitim Fakültesi, yine Türkiye’nin en eski ve köklü spor okullarından biri olan Ersun Yanal, Tevfik Lav gibi çok önemli spor adamları yetiştirmiş Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu; Sosyal Hizmet, Fiziksel Tedavi ve Rehabilitasyon gibi iş olanağı yüksek bölümlere sahip Sağlık Yüksekokulu; Özel Güvenlik ve Koruma, İşyeri Sağlığı ve Güvenliği, Mekatronik, Moda Tasarımı, Çocuk Gelişimi gibi programları barındıran meslek yüksekokulları sayılabilir.

Akit 

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.