Bu parkta Kur’an-ı Kerim’de adı geçen bitki ve ağaçlar yer alacak

Bu parkta Kur’an-ı Kerim’de adı geçen bitki ve ağaçlar yer alacak

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ticari merkezi Dubai’de gelecek yıl açılacak Kutsal Kur’an parkında Kur’an-ı Kerim’de geçen 54 tür bitki ve ağaçtan 51’inin yer alacağı bildirildi.

A+A-

Rüştü kayhan Soydan'ın haberi:
  
Dubai Belediyesi’nden yapılan açıklamada toplam 7 milyon dolara malolacak parkın inşaatında üçüncü safhaya gelindiği ve Eylül 2015’te tamamlanmasının hedeflendiği belirtildi.

Dubai Belediyesi genel müdürü Hüseyin Nasır Luta, projenin sadece Birleşik Arap Emirlikleri’nde değil, tüm dünya tarafından sabırsızlıkla beklenen bir proje olduğunu söyledi. Luta, parkın İslami perspektif ile dizayn edildiğini ve Kur’an’daki mucizelerin sürpriz metotlarla ziyaretçilere anlatılacağını kaydetti.

Toplam 64 hektarlık alana yayılacak parkta Kur’an-ı Kerim’de adı geçen 54 tür bitki ve ağaçtan 51’i bulunacak. Adı geçen bitkiler arasında incir, nar, zeytin, mısır, sarımsak, mercimek, karpuz, muz bulunuyor. Yetkililere göre bu bitki türlerinden 31 tanesi dikildi ve kalan 20 tanesi de üçüncü safhada dikilecek. Isıya hassas bitkiler ise camdan seralar içerisinde muhafaza edilecek.

Kur’an-ı Kerim’de bahsedilen toplam 54 bitkiden üçünün sadece ‘cennet ve cehennem’de bulunduğu ve ‘yeryüzünde bulunmadığı’ ifade edildi.

Cihan

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.