Brandis: Mülteciler terörizmin kaynağı değil

Brandis: Mülteciler terörizmin kaynağı değil

Avustralya Adalet Bakanı Brandis, "Bu insanlar mülteci oldukları için terör suçu işlemediler, radikalleştikleri için işlediler." dedi.

Avustralya Adalet Bakanı George Brandis, Avustralyalı Müslümanların diğer toplumlara göre terörden daha fazla zarar gördüklerini söyledi.

Avustralya Yayın Kurumunda bir haber programına konuşan Brandis, mülteci programının ülkedeki terörizmin kaynağı olmadığını söyledi.

Program sunucusunun Avustralya'daki üç terör saldırısının mülteci kökenliler tarafından düzenlendiğini anımsatması üzerine Brandis, "Bu insanlar mülteci oldukları için terör suçu işlemediler, radikalleştikleri için işlediler." diye konuştu.

Avustralyalı Müslümanların diğer toplumlara göre terörden daha fazla zarar gördüklerini dile getiren Brandis ,"Avustralya'ya mülteci programı ile veya göçmen olarak gelen Müslümanlar içinde propaganda yapan radikaller, diğer Avustralyalılardan daha çok onlara zarar veriyor çünkü onların gençlerini kandırıyorlar." ifadelerini kullandı.

Brandis, "Bu, toplumsal bir sorundur çünkü onlar da kurban hatta onlar diğer Avustralya vatandaşlarından daha çok zarar görüyor. Çünkü onların gençleri teröristler tarafından kandırılıyor." ifadelerini kullandı.

Problemin çözümü için "toplumla birlikte" çalışmak zorunda olduklarını vurgulayan Brandis, "Bunu üzerine basarak söylüyorum, durum belirli bir toplum için olduğu kadar tüm ülke için bir sorun." dedi.

AA

HABERE YORUM KAT
YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.