Borç yapılandırmada son gün 31 Ekim

Borç yapılandırmada son gün 31 Ekim

ÇANKAYA Belediyesi, 6736 Sayılı Kanun'la düzenlenen bazı borçların yeniden yapılandırılmasında son günün 31 Ekim olduğunu, vatandaşların borçlarını yapılandırma çalışmalarına iki merkezde birden devam edildiğini hatırlattı.

A+A-

VERGİ MÜKELLEFLERİNE İKRAM EŞLİĞİNDE KOLAYLIK

Vatandaşlar borçlarını yapılandırma işlemlerini, Kızılay'daki Çankaya Belediye Başkanlığı Binası ile Çayyolu Ek Hizmet binasında yapabiliyorlar. Mükellef olan vatandaşların emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan reklam vergisi, işgal harcı, eğlence vergisi, asfalt katılım payı, ecrimisil ve dava konusu olan borçları yasa gereği faizi ve cezaları silinerek, 18 taksite kadar ödenebilecek. İki ayda bir yapılan ödemeler 36 ay sürerken vatandaş mağduriyeti de önlenecek. Yapılandırma için başvuran vatandaşlar, işlemleri yapılırken kurulan stantlardan aldıkları sıcak soğuk içecekler ve ikramlar eşliğinde gazetelerini de okuyabiliyorlar.

YAPILANDIRMA NASIL YAPILIYOR

Ankara içinde ikamet eden vatandaşlar, Çankaya Belediye Başkanlığı içerisinde yer alan Mali Hizmetler Müdürlüğü'ne ya da Çayyolu'nda yer alan Ek Hizmet Binası'na gelerek önce adres ve telefon güncellemesi yaparak ilgili formları dolduracaklar. Ankara dışında bulunan ve süre içerisinde gelemeyecek olan vatandaşlara da kolaylık sağlayan Belediye, evraklarını( 0312- 458 90 53) numaralı faks yoluyla ilgili birime ilettikten sonra işlemleri çalışanlar tarafından takip edilerek kısa sürede tamamlanacak.

Vatandaşlar ödeme işlemlerini Çankaya Belediyesi'nin resmi internet sitesinin <'ttps://ebelediye.cankaya.bel.tr' adresli linkinden yapabilecekleri gibi Halkbank, Denizbank veznelerinden ve Vakıfbank İnternet Bankacılığı uygulamasıyla yapabilecekler.

DHA

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.