Bölge bölge il il hava sıcaklıkları (02.10.2015)

Bölge bölge il il hava sıcaklıkları (02.10.2015)

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan son bilgilere göre hava sıcaklığı doğu bölgelerde 4 ila 7 derece azalırken diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

A+A-

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın kuzeydoğusu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Çanakkale'nin doğusu, Balıkesir'in kuzeyi, Adana'nın doğusu, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Sivas, Kayseri'nin doğusu ile Tokat'ın sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kahramanmaraş, Osmaniye'nin doğusu, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Adıyaman, Rize, Artvin çevreleri ile Trabzon doğu, Diyarbakır'ın kuzey ilçelerinde kuvvetli (21-50 mm), Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 mm) olması bekleniyor.

 HAVA SICAKLIĞI :Doğu bölgelerde 4 ila 7 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
 
RÜZGAR :Genellikle kuzey, Doğu Karadeniz'in kıyı kesimlerinde batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.
 
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Kahramanmaraş, Osmaniye'nin doğusu, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Adıyaman, Rize, Artvin çevreleri ile Trabzon doğu, Diyarbakır'ın kuzey ilçelerinde kuvvetli (21-50 mm), Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 mm) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, heyelan, yıldırım vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
BÖLGELERİMİZDE HAVA
 
MARMARA 
Çok bulutlu, bölgenin kuzeydoğusu ile Çanakkale'nin doğu, Balıkesir'in kuzeyinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. 
 
BURSA Parçalı ve çok bulutlu 21
ÇANAKKALE Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde doğu ilçeleri yerel sağanak yağışlı 22
İSTANBUL Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 21
KIRKLARELİ Parçalı ve çok bulutlu 22
 
EGE
 
Parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.
 
AFYONKARAHİSAR Parçalı bulutlu 23
İZMİR Parçalı ve az bulutlu 27
MANİSA Parçalı bulutlu 28
MUĞLA Parçalı ve az bulutlu 28
 
AKDENİZ
 
Parçalı, iç ve doğu kesimleri yer yer çok bulutlu, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş ile Adana'nın doğusunun sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Kahramanmaraş ile Osmaniye'nin doğusunda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
 
ADANA Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde doğusu sağanak yağışlı 32
ANTALYA Az bulutlu 30
HATAY Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı 31
ISPARTA Parçalı bulutlu 26
 
İÇ ANADOLU
 
Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Sivas ile Kayseri'nin doğusunun kısa süreli ve yerel sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
ANKARA Parçalı yer yer çok bulutlu 23
ÇANKIRI Parçalı yer yer çok bulutlu 24
ESKİŞEHİR Parçalı yer yer çok bulutlu 21
KONYA Parçalı bulutlu 24
 
BATI KARADENİZ
 
Parçalı çok bulutlu, bölgenin kıyı kesimlerinin yerel sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BOLU Parçalı çok bulutlu 20
DÜZCE Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı 20
KASTAMONU Çok bulutlu, öğle saatlerinde kıyı kesimleri sağanak yağışlı 20
SİNOP Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı 25
 
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
 
Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ve Doğu Karadeniz ile Tokat çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Rize ve Artvin çevreleri ile Trabzon'un doğu ilçelerinde kuvvetli (21-50 mm), Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51- 100 mm) olması bekleniyor.
 
AMASYA Parçalı yer yer çok bulutlu 26
ÇORUM Parçalı yer yer çok bulutlu 23
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı 25
TRABZON Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra doğu ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 24
 
DOĞU ANADOLU
 
Parçalı çok bulutlu, yerel sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Malatya, Tunceli, Elazığ ve Bingöl çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
 
ERZURUM Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 18
HAKKARİ Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 25
KARS Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 18
MALATYA Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 25
 
GÜNEYDOĞU ANADOLU
 
Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batısının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Adıyaman çevreleri ile Diyarbakır'ın kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
 
DİYARBAKIR Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 27
GAZİANTEP Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 26
SİİRT Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 28
ŞANLIURFA Parçalı yer yer çok bulutlu, kuzey ve batısı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TRT Haber

 

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.