Boğaziçi Üniversitesi'nde mescide onay

Boğaziçi Üniversitesi'nde mescide onay

Boğaziçi Üniversitesi'nde öğretim üyeleri ve öğrencilerin yıllardır süren mücadelesi sonuç verdi. Üniversite, mescid açılmasına onay verdi.

A+A-

Yakında hizmete girecek olan mescit, yıllardır açılması için çaba harcayan öğrenciler arasında sevinçle karşılandı.

Boğaziçi Üniversitesi’nden Vahdet’e yapılan açıklamada, “Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te bir ibadet odası açılması öğrencilerin 2012 yılında verdikleri talep dilekçeleri ile gündeme alınmış, bu tarihten sonra ihtiyaç kullanım ve mekan temini anlamında incelenmiş, içinde bulunduğumuz yıl Öğrenci Temsilciliği Kurulu yoluyla talep yenilenmiştir. Öğrencilerin ve akademik-sosyal amaçlı ziyaretçilerin de talepleri göz önüne alınarak, geçen yıl Kilyos’ta açılan ibadet odasına ek olarak Güney Kampüs’te de bir ibadet odası açılmasına Üniversite Yönetim Kurulu karar vermiştir” denildi.

MESCİD KARŞITLARI KARARDAN RAHATSIZ OLDU

Öte yandan Boğaziçi Üniversitesi'nde  mescit hizmeti verecek olan odanın açılması üniversitenin eski ve yeni öğrencileri arasında hararetli tartışmalar yaşanmasına da neden oldu. Mescid odasının açılmasını istemeyen bir grup olayı özgür üniversiteye bir tehdit diye karşı çıkıp, zaman zaman hakaret ve küfür içeren paylaşımlar yapmaya başladı.
Çok sayıda kişi ise bu mağduriyetin şimdiye kadar çoktan çözülmesi gerektiğini ileri sürerek mescidin açılma kararından duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

Kaynak : Vahdet

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.
1 Yorum