Boğaz'a ikinci Bebek

Boğaz'a ikinci Bebek

Boğaz kıyısı olan semtlerinde geniş yürüme alanları olmayan Anadolu Yakası'nda Bebek sahilinin benzeri bir proje hayata geçiriliyor.

A+A-

Kanlıca ve Çubuklu arasında ilk etapta 1.2 kilometre olacak sahil yolu, Aşiyan'dan Arnavutköy'e uzanan sahil gibi kazıkların üzerinde kurulacak ve sadece yayaların kullanımına sunulacak.
 
Avrupa Yakası'nın aksine Boğaz kıyısı olan semtlerinde çok geniş ve uzun yürüme alanları, parklar ve balık tutma mekânları olmayan Anadolu Yakası'nda, Bebek sahiline benzer bir proje hayata geçiriliyor. Beykoz Belediyesi'nin Kanlıca ile Çubuklu arasında planladığı sahil yolunun ilk etapta 1,2 kilometre olması, daha sonra da 3 kilometreye çıkarılması planlanıyor.

ŞEHİR PARKIYLA BİRLEŞECEK

10 metre genişliğinde olacak sahil yolunda 2,5 metre genişliğinde de balık tutma iskeleleri yer alacak. Kemerli bir yol olarak tasarlanan yolda ayrıca bisiklet yolu da bulunacak. Kazıkların çakılmasıyla genişletilecek olan ve bu özelliğiyle Arnavutköy - Bebek - Aşiyan hattındaki kazıklı yola benzeyecek olan yolun bir diğer benzer özelliği de hat üzerinde geniş bir parkın yer alacak olması. İSKİ'ye ait tesisler ve çevresinde bulunan 220 dönümlük arazi şehir parkı olarak düzenlenecek.

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.