BM’den Kimse Yok Mu ve Türk STK’larına Somali övgüsü

BM’den Kimse Yok Mu ve Türk STK’larına Somali övgüsü

Birleşmiş Milletler, Kimse Yok Mu derneği ve diğer Türk sivil toplum kuruluşlarının (STK) Somali’de yaptığı çalışmaları dünyaya örnek olarak gösterdi.

A+A-

Geçen hafta Somali’ye 3 günlük ziyaret düzenleyen BM İnsani Yardımlar Koordinasyon Ofisi (OCHA) Direktörü John Ging, Cihan Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada ‘‘Türk yardım kuruluşları cidden işlerini en iyi şekilde yapıyorlar’’ ifadesini kullandı.

Ging, "Kimse Yok Mu derneği ve diğer Türk STK’larının çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?" şeklindeki soruya karşılık şunları söyledi: "Ziyaretim esnasında Somali’nin başkenti Mogadişu’daki Türk STK’ları ile de görüştüm. Gerçekten işlerini en iyi şekilde yapıyorlar. Somali’deki Türk yardım kampları, standardı en yüksek olan kamplar. Bunu da herkes biliyor. Hizmet sağladıkları her alanda en iyiler; sağlık, eğitim, gıda hizmeti gibi. Türklerin yaptıklarından dolayı cidden büyük memnuniyet duyuyoruz. Tükler Somali’de en yüksek standartta yardım faaliyeti yürütüyor.”

OCHA Direktörü John Ging, “Somali’deki kamplarda kalanlara Türk yardım kuruluşlarının çalışmalarını sorarsanız, yapılanlardan dolayı büyük memnuniyet duyduklarını anlatırlar. Bu çalışmaları diğerlerine model olarak gösterebiliriz. Gerçekten de herkese örnek olacak bir faaliyet.” diye konuştu.

Cihan

HABERE YORUM KAT

YORUM KURALLARI: Risale Haber yayın politikasına uymayan;
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve BÜYÜK HARFLERLE yazılmış yorumlar
Adınız kısmına uygun olmayan ve saçma rumuzlar onaylanmamaktadır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.